Wbrew pozorom decyzja o rozwodzie nie sprawia, że krzywdzisz swoich bliskich albo że pokazujesz, jak słaby byłaś czy byłeś do tej pory. Rozwód może zapewnić Ci lepsze życie, bez ciągłej potrzeby niesienie na barkach ogromnego ciężaru emocjonalnego. Nieprawą jest też to, że twoje dzieci będą cierpieć przez twój rozwód. Będą one cierpieć tylko wtedy, kiedy zamiast rozwiązać to jak dorosły, zaczniesz drzeć z byłym partnerem koty.

Rozwód nie jest niczym złym

Mimo że w naszym społeczeństwie, zwłaszcza w mocno religijnych kręgach, rozwód jest postrzegany jako coś wręcz odrażającego, a coraz więcej organizacji, także rządowych, dąży do tego, aby jak najmniej par się na niego decydowało, to nie jest on niczym złym. Gdyby tak było, nie traktowalibyśmy go jako ucieczki od niechcianego i męczącego życia. Rozwód to nie okazanie słabości, sprzeciwienie się Bogu czy wystąpienie przeciwko naszemu małżonkowi, czy naszej małżonce. To przede wszystkim zadbanie o siebie, ale także o nasze dzieci i nieskazywanie ich na dorastanie w domu, w którym rodzice udają, że dalej jest im ze sobą dobrze.

Nie ma znaczenia, z jakiego powodu chcesz się rozejść

Nie ważne, czy to dlatego, że kochasz kogoś innego, partner Cię zdradza albo nie jesteście już w stanie ze sobą rozmawiać. Zawsze ostatecznym powodem rozwodu jest to, że nie jest wam ze sobą dobrze. Nie staraj się sobie wmówić, że to wspaniała kobieta, więc warto z nią zostać albo że nie masz szansy na znalezienie sobie lepszego partnera, niż twój mąż. Jeśli dziś coś Ci nie pasuje, to ten stan będzie się tylko powiększał, a każde niewypowiedziane słowo albo stłumiona w sobie chwilowo frustracja ostatecznie doprowadzą Cię do stanu, w którym wybuchniesz i zniszczysz wszystko na swojej drodze. I co ważne, w takim wypadku będzie to tylko twoja wina.

Rozwód jest po to, aby z niego skorzystać

Rozwody są dla nas ogólnodostępne. Oczywiście z uzyskaniem ich może być bardzo ciężko, do tego dochodzi jeszcze walka o dzieci i podział majątku. Ale jeśli rozwodzisz się z kimś, z kim boisz się stanąć w sądzie, to pokazuje najlepiej, że między wami nie ma już tego, co pomogło wam zbudować związek na początku. Zastanów się dokładnie, czy chcesz marnować życie u boku kogoś, kto nie ma z Tobą już niczego wspólnego, poza zaciągniętym na mieszkanie kredytem. Nie bój się też powiedzieć o swojej decyzji. Najgorsze, co możesz zrobić, to poinformować o wniesieniu o rozwód poprzez swojego prawnika. Twoja druga połówka ma prawo wiedzieć, co się między wami dzieje.

Szukasz dobrego adwokata rozwodowego w Warszawie? Odwiedź: https://kancelariasprawyrodzinne.pl/adwokat-rozwod-warszawa/

Zobacz także: https://hydrozagadka.waw.pl/rozwod-z-orzeczeniem-o-winie/