Zamierzasz rozpocząć remont w swoim domu albo w mieszkaniu? Pomyśl o zamówieniu kontenera na gruz, z którym łatwo pozbędziesz się powstałych wtedy odpadów. Zobacz, jak wygląda usługa wynajmu kontenerów na gruz i jaka jest jej cena.

Jak powinno się wyrzucać gruz?

Przepisy zakazują umieszczania gruzu w zwykłych kubłach i koszach na odpady zmieszane. Muszą być one przekazane do odpowiedniego punktu odbierającego tego typu odpady budowlane.

Gruzu można pozbyć się dzisiaj na parę sposobów. Za darmo można przekazać go do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli w skrócie do PSZOK-u. W tym przypadku trzeba jednak dostarczyć odpady na miejsce we własnym zakresie, co niekiedy jest kłopotliwe.

Właśnie dlatego wiele osób planujących i prowadzących remonty decyduje się na usługi firm komunalnych. Mogą one dostarczyć kontenery na gruz – https://czerwony-hasiok.pl/ które następnie są odbierane, a ich zawartość utylizowana według przepisów prawa.

Jak odbywa się wynajem kontenerów na gruz?

Firmy komunalne dostarczające swoim klientom kontenery na gruz wynajmują je na określony czas wraz z usługą usunięcia ich zawartości.

Pierwszym krokiem, aby skorzystać z tego typu usługi, jest wybranie firmy komunalnej, w której zostanie ona zamówiona. Dzisiaj nie ma z tym problemu, ponieważ z ofertami można łatwo zapoznać się w internecie. Potem wystarczy skontaktować się z firmą, aby zamówić usługę, na przykład telefonicznie albo online.

Przy zamawianiu kontenera na gruz należy podać wymagane informacje dotyczące tego typu usługi, w szczególności:

  • rodzaj gruzu, na przykład czysty, zmieszany
  • pojemność kontenera na gruz
  • miejsce dostawy
  • czas wynajmu

Po złożeniu zamówienia na kontener trzeba również pamiętać o tym, by odpowiednio przygotować miejsce do jego ustawienia. Powinno być ono łatwo dostępne dla pojazdu, który przyjedzie go podstawić i odebrać.

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz na remont?

Przede wszystkim jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż w przypadku samodzielnego przekazywania gruzu do PSZOK-u. Wystarczy tylko wrzucić go do kontenera, a resztą zajmie się firma komunalna.

Gdy zamawia się kontenery na gruz jeszcze przed rozpoczęciem prac, nie trzeba szukać dodatkowego miejsca na składowanie gruzu, ale od razu można wrzucać go do kontenera.

Jakie ceny mają kontenery na gruz?

Najczęściej koszty związane z wynajmowaniem kontenerów na gruz rozpoczynają się od około 500 złotych, gdy są to kontenery o najmniejszej pojemności. Te duże wraz z usługą utylizacji będą kosztowały nawet ponad 2000 złotych.

Dodatkowo do ceny wynajmu kontenera może być też doliczony koszt związany z transportem, zależnie od dystansu.