Sofy w nowoczesnym stylu cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów sklepów meblowych. Gdy również poszukujesz odpowiedniego modelu wpisującego się we współczesny styl wystroju wnętrz, poznaj nasze porady!

Czym powinna wyróżniać się nowoczesna sofa?

Nowoczesny styl aranżacji wnętrz to przede wszystkim prostota oraz brak zbędnych dekoracji, które mogą zagracać pomieszczenie i wprowadzać w nim chaos.

Tak samo projektowane są również nowoczesne sofy, które wyróżniają się prostą budową. Jej prostota nie musi jednak wcale oznaczać, że jest ona mało elegancka. Wprost przeciwnie, ponieważ nowoczesne sofy również mogą świetnie sprawdzić się wytwornych, gustownych przestrzeniach.

Sofy nowoczesne mogą oferować również praktyczne rozwiązania, na przykład mogą być wyposażone w funkcję spania albo w regulowane zagłówki. Niektórzy producenci stosują również inne ciekawe dodatki, przykładowo włoska sofa Desiree – https://designd10.pl/pl/p/Monopoli-sofa-Desiree/2759 Boe ma praktyczny stoliczek.

Nowoczesna sofa – jak dobrać ją do wnętrza?

Wybierając nowoczesną sofę, trzeba przede wszystkim zastanowić się nad jej wymiarami oraz kształtem.

Można zdecydować się na model, który będzie niewielki, 2-osobowy, ale można też zdecydować się na sofę 3-osobową, a nawet przeznaczoną dla 4 osób. Trzeba wtedy uwzględnić miejsce ustawienia mebla, czyli pamiętać o tym, by nie był on nadmiernie dociśnięty do ściany, kaloryfera albo do innego umeblowania.

Obecnie bardzo często wybieranym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz jest wykorzystanie dwóch sof ustawianych naprzeciwko siebie.

Nowoczesne sofy najczęściej oferowane są w kształtach prostych, kubistycznych, na przykład przypominają one układane na sobie klocki. Można jednak zdecydować się też na inne modele, na przykład sofa Desiree Boe ma opływowe kształty i efektowne, półokrągłe oparcie.

W nowoczesnych aranżacjach bardzo popularne są również sofy na nóżkach, na przykład wykonanych z metalu albo z drewna. Nóżki powodują, że mebel uzyskuje wtedy lekki i elegancki wygląd. Dodatkowym atutem jest łatwe sprzątanie pod nim.

Kolor nowoczesnej sofy – na co się zdecydować?

Sofa w nowoczesnym stylu może przybierać różnorodne kolory. Jakie nich są obecnie najmodniejsze?

Dzisiaj w aranżacjach najczęściej stosowane są kolory stonowane, między innymi ciemnoszary, jasnoszary, beżowy, kremowy. Gdy aranżacja wnętrza jest stonowana, można także zdecydować się na zastosowanie intensywnych barw, na przykład kupić sofę granatową, w kolorze szmaragdowej zieleni albo terakoty.

Wśród typów materiałów bardzo popularny jest welur, który jest miękki i przyjemny w dotyku, a także tworzy efektowną fakturę.