Dobór odpowiednich płytek do małego wnętrza nierzadko nastręcza dużo problemów. Jakie modele płytek ceramicznych będą najlepiej prezentowały się w niewielkiej kuchni? Wybraliśmy kolory i wzory, które wpisują się w najnowsze trendy i będą pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji!

Płytki cegiełki – nadal w modzie

Wśród często wybieranych płytek do kuchni nadal znajdują się te w kształcie cegiełek. Tego rodzaju płytki ceramiczne świetnie pasują do kuchni w wielu stylach, na przykład klasycznym czy rustykalnym.

Bardzo popularne są w szczególności płytki cegiełki białe, które można znaleźć w różnych wielkościach, ale również dostępne są też płytki w kolorystyce czarnej, szarej. Można zatem dopasować je do aranżacji wnętrza i swojego gustu bez trudności.

Płytki o marokańskich wzorach – orient w kuchni

Gdy chcesz wprowadzić do kuchni powiew orientu, w takim przypadku bardzo dobrym wyborem będą wtedy płytki ceramiczne o wzorach marokańskich. Takie płytki przyciągają uwagę od razu swoimi pięknymi kolorami.

Jeśli zaciekawiły Cię takie właśnie płytki Rybnik jest miastem, gdzie działają salony płytek, gdzie można znaleźć je w różnych ciekawych wzorach do wyboru.

Płytki o nieregularnych kształtach – najnowszy hit we wnętrzach

Wśród najmodniejszych płytek ceramicznych na ściany znajdują się obecnie te, których kształty są nieregularne. Są to głównie płytki heksagonalne, w kształcie rombów, koniczyny marokańskiej, łuski, a to jedynie kilka propozycji z katalogów producentów.

Takie płytki o nietypowych kształtach wyglądają świetnie jako jednokolorowe, najczęściej mają przy tym szkliwioną powierzchnię, która nadaje im elegancki, ale też tradycyjny wymiar.

Płytki czarno-białe – do nowoczesnych i klasycznych aranżacji

Czarno-białe wzory znów cieszą się ogromną popularnością i decyduje się na nie wiele osób planujących wykończenie kuchni. Doskonale nadają się zwłaszcza do ułożenia na podłodze, gdzie mogą Sworzyc elegancki wzór.

Bardzo często kupowane są płytki ceramiczne w kolorze bieli, które uzupełnione są o małe detale w kolorze czerni. Tworzą one wtedy geometryczne motywy na podłodze. Można też dokupić do nich specjalne rodzaje płytek na obrzeże, które nadają wnętrzu niebanalny wymiar.

Płytki jak beton – do nowoczesnych i loftowych wnętrz

Przy wyborze odpowiednich płytek do kuchni warto też zastanowić się nad tymi imitującymi beton. Tego typu płytki najlepiej sprawdzają się na podłodze w aranżacjach w stylu nowoczesnym oraz loftowym – przemysłowym.

Płytki wyglądające jak beton bardzo dobrze go imitują. W sprzedaży można znaleźć je głównie w odcieniach szarości – od ciemnego antracytu aż do jasnego, rozbielonego koloru popielatego.