Wiele kobiet nieustannie boryka się z problemem cellulitu. Regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta nie zawsze jest wystarczająca. Także różnorakie kremy dość często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Coraz większą popularnością cieszą się więc urządzenia do usuwania cellulitu. Jak je wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy.

Jak działa dobre urządzenie do usuwania cellulitu?

Dobre urządzenie do usuwania cellulitu to najczęściej wielofunkcyjny masażer, który pozwala przeprowadzić kompleksową terapię punktową w określonych miejscach naszego ciała. Działa nieinwazyjnie i bezboleśnie, więc jest całkowicie bezpiecznym sposobem na walkę z różnego rodzaju dolegliwościami. Masażer stosowany jest zarówno w profesjonalnych placówkach, jak i w domu.

Zasada jego działania jest bardzo prosta i przypomina działanie elektrycznych baniek chińskich. Z pomocą masażera można wytworzyć potrzebne ciśnienie, a regularność impulsów sprzyja rozszerzaniu i kurczeniu się fragmentów ciała. Na końcu elementów urządzenia zamontowane są niewielkie bańki, które przykłada się bezpośrednio do skóry. Pod wpływem drgań następuje proces intensywnego działania leczniczego.

Na co zwrócić uwagę kupując urządzenie do usuwania cellulitu?

Wybierając konkretne urządzenie do usuwania cellulitu należy dokładnie sprawdzić jego funkcjonalność. Najlepsze masażery służą nie tylko do leczenia, ale również do celów rehabilitacyjnych oraz pomagają w refleksologii. Może więc on działać tak jak aparat do drenażu limfatycznego, a więc usprawniać krążenie krwi oraz limfy. Co w konsekwencji pozwala zredukować tkankę tłuszczową oraz skutecznie ogranicza powrót cellulitu.

Przy zakupie urządzenia należy także zwrócić uwagę na intuicyjność oraz łatwość jego obsługi. Zwłaszcza bardzo przydatna okazuje się płynna możliwość regulacji mocy. Stosując go na cerę używa się niskiej siły impulsów. Natomiast w przypadku dolnych partii ciała należy nieco zwiększyć moc urządzenia, aby uzyskać najkorzystniejszy efekt.