Właściwa pielęgnacja skóry po opalaniu jest niezwykle istotna. W grę wchodzi szereg czynników, jakie musimy wziąć pod uwagę. Wśród nich jest zadbanie o odpowiedni poziom nawilżenia. Nie bez znaczenia pozostaje także to, aby zniwelować ewentualne poparzenia słoneczne do których mogło dojść w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Na co więc stawiać, na czym się skupić, aby opalanie się było jedynie dobrodziejstwem, a nie czymś, co sprawi, że będziemy czuć się bardzo niekomfortowo? Sprawdźmy.

Bezpieczne opalanie – kilka słów

Ekspozycja na słońce powinna być dokładnie przemyślana. Zanim wystawimy skórę na działanie promieni UVA oraz UVB koniecznie sprawdźmy czy jesteśmy do tej czynności odpowiednio przygotowani. Mowa przede wszystkim o właściwym nawodnieniu organizmu. Picie odpowiedniej ilości płynów ma ogromne znaczenie zarówno na nasze bezpieczeństwo, jak i kondycję skóry.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że powinniśmy zatroszczyć się o wybór właściwych godzin. W praktyce oznacza to, że nie powinniśmy wystawiać skóry na promieniowanie ultrafioletowe w przedziale między godziną 11 a 15. Istotne jest także to, żeby aplikować balsamy lub kremy dedykowane bezpiecznemu opalaniu się. Powinniśmy je aplikować przynajmniej na 20 minut przed ekspozycją na słońce. Tak przygotowani możemy liczyć na to, że dostarczymy skórze samych dobrodziejstw.

Co po opalaniu?

Skóra po opalaniu wymaga szczególnego podejścia do tematu pielęgnacji. Koniecznie zadbajmy o to, aby nie wprowadzać do naszej rutyny pielęgnacyjnej przypadkowych działań. W grę wchodzą tylko i wyłącznie przemyślane i ściśle dopasowane do naszych potrzeb. Koniecznie patrzmy także na to, żeby nie do końca sprawiać, że będzie to wyglądało na przypadkowe działania. Nie sięgajmy po modne kremy i balsamy, tylko dlatego, że większość znajomych ich używa. Patrzmy na etykiety, sprawdzajmy skład. W końcu jest to nasze ciało i to my najlepiej wiemy, jak o nie zadbać i co zrobić, żeby było utrzymane w jak najlepszej kondycji.

Skóra, która została narażona na działania promieniowania UV nie może być narażana także na niewłaściwy skład kosmetyków do pielęgnacji. Koniecznie postawmy na te, które są w pełni naturalne, a co za tym – bezpieczne dla naszej skóry. Warto więc sięgać po producentów ze sprawdzonym składem. Stosujmy olejki, balsamy, kremy. Nie zapominajmy o piciu odpowiedniej ilości wody, jak również o tym, żeby dostarczać odpowiednią ilość witamin oraz minerałów.