Diety, diety, diety… Na pewno wiesz, że na każdą przypadłość dietetycy mają nieco inne porady. Sytuacja zaczyna komplikować się, kiedy przypadłości występują razem. Chociażby trądzik różowaty i chęć schudnięcia. Czy da się to połączyć? A jeżeli tak, to w jaki sposób? Dowiesz się tego w naszym artykule!

Zdrowo i rozsądnie

Po pierwsze, jeśli chodzi o trądzik różowaty dieta optymalna koncentruje się wokół ogólnych zasad zdrowego żywienia. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ leczenie trądziku wcale nie wyklucza zachowania szczupłej, atrakcyjnej sylwetki. Wręcz przeciwnie, może nawet pomóc ją osiągnąć! Warto szczerze przemyśleć temat swojej diety i jeszcze przed podjęciem innych kroków, wypisać sobie na kartce najczęściej spożywane produkty. Patrząc na nie, być może nawet intuicyjnie będziesz wiedzieć, co jest nie tak. Przejdźmy jednak do konkretów. Więcej na stronie: https://verdelab.pl/tradzik-rozowaty-dieta/

Co na tak i co na nie

kosmetyki

Zobacz dobre kosmetyki na trądzik różowaty – kliknij.

Pamiętaj, że dieta optymalna na trądzik różowaty wyklucza używki. Papierosy i alkohol na pewno nie służą Twojemu zdrowiu, nie tylko skórze. Zrezygnować należy także z bardzo ostrych przypraw i potraw, które mogą pogłębiać występujące w organizmie stany zapalne. Ostrożnie należy podchodzić między innymi do sera – który jest też produktem dosyć tłustym i nie sprzyja traceniu na wadze. Warto natomiast sięgać po owoce i warzywa, szczególnie po marchewki, morele, owoce cytrusowe i czerwoną paprykę. Bardzo pozytywnie na stan cery działają kwasy omega 3, trzeba więc jeść ryby. Kolejnym istotnym składnikiem są pestki dyni i słonecznika, jednak trzeba uważać na ich ilość, ponieważ w nadmiarze są kaloryczne. Podobnie jak niektóre gatunki ryb – co jednak wcale nie musi być przeszkodą w utracie wagi, jeśli zachowa się umiar ilościowy i przyłoży się większą uwagę do procesu gotowania. Samo przetwarzanie żywności może być o wiele zdrowsze, jeśli ograniczy się tłuszcze. Nie można także zapomnieć o napojach – picie wody, herbat i ziół, może bardzo pozytywnie wpływać na metabolizm, oczyszczać organizm i przyspieszać utratę kilogramów.