Trądzik różowaty to choroba skóry, przy której ważne jest działanie przeciwzapalne i łagodzące. Warto poznać sposoby na leczenie domowe trądziku różowatego. Ważną rolę odgrywa tu przede wszystkim rumianek. Znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Powoduje on zmniejszenie stanu zapalnego oraz łagodzi zaczerwienienia skóry.
Rumianek na trądzik różowaty
Działa na cerę bardzo kojąco i uspokajająco. Takie układy z rumianku są bardzo pomocne przy walce z trądzikiem różowatym. Wystarczy zalać wrzątkiem ok. 5 torebek rumianku. Pozostawić go na 10 minut i odcedzić. Gdy ostygnie wkładamy go do lodówki. Teraz wystarczy zanurzyć ręcznik w przygotowanym naparze i przyłożyć okład do twarzy i tak zostawić go na ok. 15 minut. Innym sposobem jest napar z zielonej herbaty. Ma on właściwości przeciwzapalne, przeciwrakowe. Zielona herbata ma zbawienny wpływ na cerę trądzikową, gdyż zmniejsza ona nadreaktywność skóry na promienie UV. A jak przygotować taki napar? Nic prostszego. Wystarczy zaparzyć 2 szklanki zielonej herbaty i włożyć je na ok. pół godziny do lodówki. Następnie nasączyć nim ręcznik i przyłożyć na kilka minut do twarzy. Taki zabieg zmniejsza stan zapalny. Przy trądziku różowatym nie bez znaczenia są również płatki owsiane. Są bardzo pomocne w zmniejszaniu zaczerwienienia, łagodzeniu swędzenia i stanu zapalnego. Aby przygotować maseczkę z płatków owsianych należy zmieszać pół szklanki sproszkowanych płatków z ok. ¼ szklanki wody. Tak otrzymaną papkę kładziemy na twarz i pozostawiamy ją na ok. 20 minut, po czym spłukujemy.
Czytaj też: Dobra maść na trądzik różowaty – jak ją wybrać?
Jak się okazuje również dobry wpływ na leczenie trądziku różowatego ma lukrecja. Mieszamy ją z miodem i żelem aloesowym i taką maseczkę kładziemy na twarz i pozostawiamy na 15 minut. Taki zabieg ukoi cerę oraz przywróci jej zdrowy koloryt.
Olejek lawendowy również dobrze sprawdzi się przy cerze z trądzikiem różowatym. Działa on antyseptycznie i przeciwzapalnie. Również miód ma nieocenione właściwości. Nawilża skórę oraz ma właściwości przeciwbakteryjne. Z kolei ocet jabłkowy pomoże utrzymać prawidłowe PH organizmu, zabija bakterie i grzyby na naszej skórze. Leczenie domowe trądziku różowatego może okazać się bardzo pomocne dla naszej cery i uporać się z tą niezwykle trudną chorobą.