Istnieją liczne domowe sposoby na zwalczanie mrówek w domu. Jednak czy naturalne zwalczanie mrówek jest skuteczne? Jakie metody dają najlepsze efekty? Przyjrzeliśmy się tej kwestii. W poniższym tekście wskazujemy również rozwiązanie alternatywne — profesjonalne zwalczanie mrówek.

Jak zwalczać mrówki faraonki w domu bez użycia środków chemicznych?

Jeśli w twoim domu pojawiły się mrówki, masz do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to profesjonalne środki do zwalczania mrówek w domu, zastosowane przez specjalistyczną firmę, taką jak  firma Stander. Drugi to naturalne zwalczanie mrówek. Na które z nich warto się zdecydować?

Na to pytanie odpowiemy w dalszej części tekstu. Zajmiemy się również wyjaśnieniem, jaki preparat na faraonki oferują fachowcy i na czym polega profesjonalne zwalczanie mrówek. Teraz natomiast omówimy domowe sposoby na zwalczanie mrówek w domu.

W odpowiedzi na pytanie o to, jak zwalczyć mrówki faraonki w domu bez użycia środków chemicznych, fachowcy wymieniają zwykle:

  • liście pomidora,
  • liście mięty.

Rozłożenie liści pomidora lub mięty daje pewne efekty. W okolicy tych roślin nie sposób dostrzec choćby jednej mrówki. Jednak w rzeczywistości nie jest to wcale zwalczanie mrówek, lecz jedynie ich odstraszanie. Mrówki nie znikają, a tylko odsuwają się na maksymalnie kilka metrów.

Naturalne zwalczanie mrówek w ogrodzie

Warto mieć na uwadze, że problem z mrówkami pojawia się nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. Jak wtedy reagować? Można zastosować wspomniane wcześniej liście pomidora lub mięty. Ponadto dobre efekty dają również:

  • tymianek,
  • sok z cytryny,
  • wywar z bylicy piołun.

Zasadzenie tymianku w okolicy siedliska mrówek zadziała podobnie jak mięta. Pewne efekty zapewnia także rozlanie soku z cytryny. Niestety, tak samo jak w przypadku ekologicznych środków do zwalczania mrówek w domu, efekty są przeciętne. Mrówki pozostają problemem, jednak bytują nieco dalej. Skuteczne naturalne zwalczanie mrówek zapewnia jedynie wywar z bylicy piołun. Jednak to również nie jest rozwiązanie idealne. Wywar ten wyjaławia ziemię. Oznacza to, że w miejscu zastosowania nie wyrośnie już żadna roślina.

Profesjonalny preparat na faraonki

Wyjaśniliśmy już, jak zwalczać mrówki faraonki w domu i ogrodzie naturalnymi metodami. Wskazaliśmy również na bardzo ograniczone możliwości tych metod. Przyjrzyjmy się zatem profesjonalnym sposobom zwalczania mrówek.

Najpopularniejszy, specjalistyczny preparat na faraonki to niewątpliwie żel biobójczy. Należy umieścić go w miejscach, gdzie najczęściej spotyka się mrówki. Osobniki z pewnością spożyją żel, zwabione zawartym w nim feromonem. Po pewnym czasie dojdzie do neutralizacji owada, ale wcześniej zdąży on jednak jeszcze dostarczyć żel innym osobnikom. Zaletą żelowania jest uniwersalność. Jest to preparat na faraonki, który sprawdzi się w domu i w ogrodzie.

Zastanawiając się, jak zwalczać mrówki faraonki w domu lub ogrodzie, polecamy od razu sięgnąć po profesjonalne metody. Specjalistyczny preparat na faronki umożliwia szybkie pozbycie się problemu. Natomiast zwalczanie mrówek domowymi metodami będzie trwało długo, a efekty i tak zwykle nie będa zadowalające.