Współczesna willa wyróżnia się nie tylko dużą powierzchnią, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, gwarantującymi komfort mieszkania. Jeżeli zatem posiadasz przestronną działkę i marzysz o prawdziwie luksusowym domu, zarówno funkcjonalnym, jak i reprezentacyjnym, zapraszamy do dalszej części artykułu. Sprawdź, na jakie elementy zwrócić uwagę przy projekcie rezydencji!

Spis treści:

Nowoczesne wille – co je wyróżnia?

Projekty willi – cechy charakterystyczne

Projekty domów luksusowych – najwyższa jakość

Nowoczesne wille – co je wyróżnia?

wystroj wnetrz

Nowoczesna willa jest okazałym budynkiem zlokalizowanym zazwyczaj na dużej działce. Wyposażona najczęściej w przestronny ogród, a nierzadko i w basen, stwarza wiele miejsca i możliwości do relaksu. Komfort mieszkańców podnosi także wielostanowiskowy garaż zlokalizowany w bryle budynku oraz znajdująca się na najniższej kondygnacji strefa rekreacyjna, z siłownią, sauną czy też pokojem telewizyjnym.

Komfortowe i eleganckie wykończenie wnętrza rezydencji wymaga odpowiednio przemyślanego projektu oraz realizacji wykonanej z należytą starannością. Coraz bardziej popularne staje się zatem zlecenie tych czynności firmom zewnętrznym. Korzystanie z usług firm deweloperskich specjalizujących się w projektowaniu i wykańczaniu ekskluzywnych wnętrz pod klucz, np. Decorproject, pozwala właścicielom zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz gwarantuje najwyższą jakość materiałów wykonania.

Projekty willi – cechy charakterystyczne

wystroj wnetrz

Wnętrze prawdziwie luksusowej rezydencji to zawsze połączenie funkcjonalności oraz niebanalnego designu – niezależnie od tego, jaki styl aranżacji został wybrany. W ekskluzywnym domu dominuje otwarta przestrzeń. Komfortowy, przestronny salon naturalnie przechodzi do wygodnej jadalni i funkcjonalnej kuchni. Słoneczny taras w letnie dni czy ciepły kominek na mroźne wieczory – zastosowane rozwiązania architektoniczne łączy jedno – mają za zadanie podnieść komfort życia domowników. W nowoczesnej willi zwykle stawia się na duże okna w salonie, sięgające często od samej podłogi do sufitu, co sprawia, że pomieszczenie staje się niezwykle jasne. Wiele projektów rezydencji uwzględnia także osobne łazienki oraz komfortowe garderoby przy każdej z sypialni.

Projekty domów luksusowych – najwyższa jakość

Przestronność i funkcjonalność to jednak nie wszystko. Przy aranżacji wnętrza willi wykorzystane powinny być również najwyższej jakości materiały. Na ścianach i podłogach nowoczesnej rezydencji doskonale sprawdzą się włoskie marmury i drewniane listwy. Starannie dobrana paleta barw i materiałów sprawi, że willa będzie prezentować się elegancko i konsekwentnie. Urozmaiceniem będą rzeźbione faktury, a także zestawienia miękkich i twardych powierzchni bądź matu i połysku.