Stalowe siatki mają wszechstronne zastosowanie. To materiały używane między innymi do grodzenia posesji, ale również do wykonania balustrad, wygrodzenia obszarów, podczas prac budowlanych czy też w hodowli zwierząt. Jak kupić odpowiednią siatkę? Najlepiej zamówić ją bezpośrednio od producenta!

Kiedy warto wybrać siatki stalowe?

Siatki są bardzo dużą grupą produktów, które powstają z różnych typów drutu plecionego albo zgrzewanego ze sobą. Dzięki nim możliwe jest stworzenie odpowiedniej konstrukcji, na przykład ogrodzeniowej czy zabezpieczającej.

Ze względu na swoją budowę oraz właściwości siatki stalowe są bardzo dobrym wyborem w wielu projektach. Charakteryzują się one łatwym montażem, niskim ciężarem, wysoką wytrzymałością i trwałością. Dodatkowo mogą mieć walory estetyczne, na przykład producent siatek – https://sitodrut.com.pl/ może zaoferować je jako malowane, powlekane PCV w wielu kolorach.

Nie można również zapominać o tym, że siatki charakteryzują się bardzo przystępnymi cenami, co w wielu przypadkach jest ich decydującym atutem.

Rodzaje siatek stalowych

Do siatek stalowych można zaliczyć ich różne warianty. Są one dzielone przede wszystkim pod kątem sposobu produkcji. Wyróżnia się:

  • siatki plecione – bardzo popularne siatki używane głównie do wykonania ogrodzeń
  • siatki zgrzewane – powstają ze zgrzewanych ze sobą drutów, dzięki czemu charakteryzują się dużą sztywnością i estetycznym wyglądem
  • siatki tkane – przypominają swoją strukturą tkaninę, są wytrzymałe i mają bardzo dobre właściwości pod kątem filtracji
  • siatki karbowane – ich cechą szczególną jest karbowana struktura, która powoduje, że są one bardzo odporne na czynniki zewnętrzne
  • siatki leśne – tego typu siatki wyróżniają się dużymi oczkami w kształcie prostokątów, używane są głównie jako siatki ogrodzeniowe na terenach zewnętrznych, w lasach, na pastwiskach

Powyższe materiały producent siatek może również zaoferować w różnych wariantach wymiarowych – wysokości, długości, grubości drutu, wielkości oczek, a także w różnych kolorach i powłokach – ocynkowane, lakierowane.

Siatki na wymiar od producenta – jak je zamówić?

W sprzedaży można znaleźć gotowe siatki, ale zdarza się, że wśród dostępnych wariantów nie można znaleźć tego odpowiedniego. Wtedy rozwiązaniem jest skorzystanie z usług producenta i zamówienie siatek na wymiar.

Siatki na wymiar zamawiane są najczęściej wtedy, gdy konieczne jest zamontowanie siatki o konkretnej wysokości czy też wielkości oczek. Również producent siatek może wykonać ją w określonym wariancie kolorystycznym, również niestandardowym.