Ogrodzenie domu nie tylko powinno być trwałe i odporne. Również duże znaczenie ma jego atrakcyjny wygląd. Jakie nowoczesne ogrodzenia są obecnie najpopularniejsze? Sprawdź razem z nami, na co warto się zdecydować!

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe

Najczęściej wybierane nowoczesne ogrodzenie – https://fello.pl/ogrodzenia/ to obecnie ogrodzenie o konstrukcji palisadowej.

Tego typu ogrodzenia wyróżniają się zastosowaniem paneli ogrodzeniowych, które mają poziomo montowane profile. Dzięki temu powstaje nowocześnie wyglądająca konstrukcja, która świetnie komponuje się ze współczesną architekturą budynków.

Ogrodzenia palisadowe mogą być również uzupełnione o bramy rozwierane albo przesuwne w tym samym stylu, co pozwala na uzyskanie bardzo estetycznego, spójnie wyglądającego otoczenia domu jednorodzinnego.

Producenci oferują nowoczesne ogrodzenia palisadowe w różnych kolorach. Największym powodzeniem cieszą się te w kolorze antracytowym, który bardzo dobrze współgra ze współczesnymi przestrzeniami.

Ogrodzenia nowoczesne imitujące drewno

Ciekawą propozycją, gdy chce się nadać ogrodzeniu cieplejszy wygląd, będzie wykorzystanie paneli z profilami imitującymi drewno. Ogrodzenia tego typu są bardzo często kupowane, gdy podobne wybarwienia drewna wykorzystuje się również na elewacji budynku, stolarce okiennej i drzwiowej.

Do produkcji paneli ogrodzeniowych imitujących drewno najczęściej wykorzystuje się aluminium. Wykończone wzorem drewna uzyskuje ono wtedy bardzo oryginalny wygląd i dopiero z bliska można przekonać się, że nie ma się do czynienia z naturalnym drewnem.

Aluminiowe panele imitujące drewno nie mają jednocześnie wad naturalnego drewna, czyli nie są one podatne na wypaczanie się pod wpływem wilgoci, butwienie, nie wymagają one również prowadzenia żadnych prac konserwacyjnych.

Nowoczesne ogrodzenia gabionowe

Kolejnym pomysłem na modne nowoczesne ogrodzenie są gabiony. Pod tym terminem znajduje się rodzaj metalowych koszów, które wypełniane są kruszywem kamiennym lub innymi materiałami, na przykład tłuczonym szkłem.

Ogrodzenia gabionowe mogą być używane na całej długości działki – zwykle są umieszczane od frontowej ściany budynku. Można również zdecydować się na wykonanie słupków z gabionów, które będą łączone z panelami ogrodzeniowymi.

Wobec tego ogrodzenie wokół domu w nowoczesnym stylu może przyjmować różne formy. Warto więc zobaczyć, co przygotowali producenci, aby wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj ogrodzenia, które będzie wyróżniało się wieloletnią trwałością, odpornością oraz estetyką dopasowaną do domu.