Kupno sprzętu budowlanego jest związane z wysokimi nakładami finansowymi. Aby je zmniejszyć, warto pomyśleć o wynajmie. Zobacz najważniejsze informacje dotyczące najmu sprzętu budowlanego – jego rodzaje, warianty oraz zasady i ceny!

Kiedy warto wynajmować sprzęt budowlany?

Na wynajem sprzętu budowlanego dzisiaj decyduje się wielu przedsiębiorców, którzy potrzebują tego rodzaju wyposażenia do prowadzenia robót, jednak z określonych przyczyn nie mogą albo nie chcą go kupować.

Główną przyczyną wynajmu sprzęt budowlanego jest niska cena, z jaką jest on związany. Koszty rozpoczynają się często od kilkudziesięciu, kilkuset złotych dziennie, zależnie od rodzaju sprzętu, co w porównaniu z wydatkami na jego zakup jest ułamkiem ceny.

Jeżeli firma nie może pozwolić sobie na zakupienie sprzętu albo też sprzęt ten jest jej niepotrzebny ze względu na czasowy charakter prowadzonych robót, w takiej sytuacji wynajem stanowi bardzo korzystną opcję.

Wypożyczanie również zapewniają dostęp do zróżnicowanych maszyn, dlatego też można łatwo dopasować je wtedy do konkretnych prac bez konieczności inwestowania poważnych kwot w ich zakup.

Gdzie prowadzony jest wynajem sprzętu budowlanego?

Dzisiaj na terenie całej Polski działają firmy prowadzące usługi wynajmu sprzętu budowlanego. Zapewniają one swoim klientom pełen asortyment wysokiej jakości maszyn o zróżnicowanym przeznaczeniu, również z dodatkowymi usługami jak transport, naprawa czy szkolenia.

Klientom, którzy zamierzają zdecydować się na wynajem sprzętu budowlanego Śląsk daje dostęp do polecanych wypożyczalni dysponujących nowoczesnym zapleczem. Dokładne informacje dotyczące ich oferty można znaleźć w internecie już teraz.

Jaki sprzęt budowlany można wynająć?

W wypożyczalniach sprzętu budowlanego na klientów czekają różne warianty maszyn do prowadzenia wielu typów prac, na przykład są to:

  • ładowarki i mini ładowarki

  • koparki i mini koparki

  • młoty pneumatyczne

  • agregaty tynkarskie

  • równiarki

  • zagęszczarki

  • podnośniki ruchome

  • agregaty prądotwórcze

Na jakich zasadach prowadzi się wynajem sprzętu budowlanego?

Wynajem sprzętu budowlanego może być prowadzony w dwóch wariantach pod kątem czasu trwania umowy, czyli może być to wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy.

W przypadku wynajmu długoterminowego, który może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, można uzyskać również korzystne rabaty na najem, dlatego też pozyskanie potrzebnego sprzętu nie jest wtedy związane z wysokimi wydatkami.

Należy pamiętać o tym, że do obsługi wielu urządzeń budowlanych konieczne jest również posiadanie właściwych uprawnień, dlatego też wynajem będzie dostępny jedynie wtedy, gdy osoba, która ma obsługiwać sprzęt, dysponuje takimi uprawnieniami.