Jesień to według niektórych najpiękniejsza pora roku. Złote liście na drzewach zachęcają do spacerów, zwłaszcza że dni często bywają ciepłe i słoneczne. Jesienna aura bywa jednak kapryśna, ni stąd, ni zowąd może pojawić się wiatr lub deszcz. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, nadal przy okazji wyglądając modnie i stylowo.

Jednym z najpopularniejszych elementów jesiennego ubioru są bluzy. Lekkie, funkcjonalne, zapewniające ochronę przed chłodem. Bluzy męskie dawno już przestały kojarzyć się wyłącznie z uprawianiem sportu, rozwój trendów sprawił, że z powodzeniem można stosować je jako element codziennej stylizacji.

Gdy pogoda jest nieprzewidywalna, a umówiliśmy się uprzednio na spacer, dobrym pomysłem jest stylizacja warstwowa. Pod lekkim płaszczem doskonale wygląda bluza męska rozpinana z kapturem, którą w razie potrzeby można zapiąć.

To nowoczesny, uliczny trend, który zyskuje coraz większą popularność wśród mężczyzn na całym świecie. Przewiewny gdy świeci słońce i szczelny przy podmuchach wiatru, zabezpieczy nas przed każdą pogodą.

szara bluza

Szara, rozpinana bluza męska z kapturem

 

Jeżeli ktoś lubi ubierać się w sposób bardziej klasyczny, bluzy męskie z kapturem świetnie sprawdzają się również pod skórzanymi kurtkami. W takim połączeniu można być spokojnym nawet jeśli popołudniowy spacer przedłuży się do godzin wieczornych, kiedy jesienny chłód zaczyna naprawdę dawać we znaki. Stylizacja ta daje również komfort w przypadku deszczu, naciągnięcie na głowę kaptura pozwoli z suchymi włosami dobiec do miejsca, w którym można się przed opadami schronić.

 

Athleisure style — wygoda przede wszystkim

Sportowe pochodzenie i wygoda bluz z kapturem sprawiły, że stały się nieodłączną częścią stylu z angielskiego nazywanego athleisure. To połączenie odzieży kojarzącej się ze sportem oraz ubrań wygodnych, idealnych do wypoczynku. Klasycznym połączeniem w takiej stylizacji są zwężane spodnie dresowe i szeroka bluza.

Jest to idealne rozwiązanie na wyjście do pobliskiego sklepu, poranny spacer z psem, czy po prostu leżenie wieczorem przed telewizorem, zwłaszcza gdy sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął, a ściany robią się coraz zimniejsze. Żeby stylizacja ta wyglądała dobrze, warto wybrać stonowane, ciemne spodnie, pozostawiając górną część garderoby w centrum uwagi.

Idealnie sprawdzą się do tego bluzy męskie oryginalne, markowe. Wiele kultowych firm przeżywa w ostatnich latach swój renesans, bluza z logiem jednej z nich doskonale wpisze się w dzisiejsze trendy. Będzie pasować również do innych spodni, jeansów czy chinosów. To bardzo uniwersalna część garderoby, a jeśli jakość jej wykonania jest odpowiednio wysoka, może służyć nam przez długie lata.

granatowa bluza

Gładka granatowa bluza męska

 

Oczywiście ilu ludzi, tyle pomysłów na stylizację z wykorzystaniem męskich bluz. Jeżeli ktoś lubi odrobinę nonszalancji, może z powodzeniem połączyć ubiór formalny z casualowym, zakładając bluzę z kapturem pod marynarkę, lub łącząc ją z eleganckimi spodniami. W takich sytuacjach warto jednak pamiętać, by bluza była stonowana, spójna z resztą stroju, inaczej może wyglądać zbyt krzykliwie.