Zmorą wielu kobiet jest cellulit. Można go ukryć pod odzieżą, jednak, w okresie letnim, kiedy temperatury sięgają 30 stopni, trudno jest to zrobić. Odsłaniamy więcej ciała aby się ochłodzić a skórka pomarańczowa staje się wówczas widoczna dla wszystkich. W walce z cellulitem, doskonale sprawdzają się masażery w połączeniu z innymi kremami. Należy jednak dodać, iż masażer na cellulit stosuje się w początkowej fazie powstawania skórki pomarańczowej, gdyż tylko wtedy najłatwiej jest ją rozmasować i rozbić. Dzięki temu skóra staje się jędrna.

Rodzaje masażerów na cellulit

Na rynku mamy duży wybór masażerów. Do najczęściej używanych zalicza się:

 • Manuale drewniane – posiada on zaokrąglone i twarde drewniane wypustki, które pobudzają krążenie krwi i limfy, dzięki czemu ujędrnia i wygładza skórę a także pozbywa się z niej toksyn. Masaż na cellulit powinno przeprowadzać się codziennie (regularnie), pod prysznicem lub na sucho (przy użyciu balsamu). Polega on na masowaniu skóry kolistymi ruchami i powinno to trwać kilkanaście minut . Jego małe rozmiary sprawiają, iż jest bardzo poręczny. Cena jest przystępna dla wszystkich i oscyluje w granicach 20 zł.
 • plastikowe – tutaj najczęściej jest to roller na cellulit z wypustkami. Podczas jego używania nie używamy siły i mocnego nacisku a efekty są naprawdę bardzo dobre i do tego zapewnia pełen relax. Cenowo jest najtańszy spośród wszystkich, bo kosztuje jedynie 10 zł. Zaleca się codzienne stosowanie go, bądź co drugi dzień.
 • Ultradźwiękowe – masaże na cellulit przeprowadzane za jego pomocą, polegają na emitowaniu ultradźwięków, dzięki czemu wibracje są przekazywane w głąb skóry, rozbijając tym samym grudki tkanki tłuszczowej. Dodatkowym atutem jest regulacja temperatury podczas takiego masażu, co również pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu. Rozmiary tego masażera są niewielkie, jednak cena dość wysoka wynosząca ok. 200 zł.
 • Próżniowe – Masaż polega na zasysaniu zmienionego obszaru, oddziałując na głębokie tkanki skóry i wykorzystując również światło podczerwone wraz z wbudowanymi dwoma rolkami masującymi. Ten masażer do cellulitu redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę. Pomimo jego skuteczności w walce ze skórką pomarańczową, jest om rzadziej wybierany przez kobiety, ze względu na ból podczas zabiegu a nieodpowiednie dostosowanie mocy ssącej może uszkodzić naczynia krwionośne, doprowadzając do ich pękania. Jego cena waha się między 100 a 200 zł i zależy od trybu, w jaki jest wyposażony. Masażery bez regulacji siły ssącej mogą być tańsze, w granicach 60 zł.
 • Elektryczne – masażer elektryczny na cellulit jest najlepszą opcją dla pań, które nie lubią stosować siły podczas masaży antycellulitowego. Wystarczy włączyć urządzenie, wybrać odpowiednią końcówkę i doprowadzić do kontaktu ze skórą, a resztę zrobi za nas. Poprawa krążenie w tkankach i usuwa toksyny. Po kilku dniach, widać efekty jego działania. Skóra jest sprężysta i ujędrniona. Jego wadą jest na pewno cena oraz waga.
 • Tradycyjne bańki chińskie – masaże na cellulit, robione tą metodą są bardzo skuteczne. Wspaniale ujędrniają skórę, zmniejszają obwód ciała i obrzęki limfy a także przyśpieszają przemianę materii. Jedyną wadą tego masażu, jest ból i liczne siniaki oraz wybroczyny występujące po jego zastosowaniu. Nie może być on także, stosowany u wszystkich kobiet. Przeciwwskazaniami są takie choroby, jak:
 • Cukrzyca
 • Choroby serca : choroba zakrzepowa, nieregulowane ciśnienie
 • Zapalenie stawów
 • Nowotwory
 • Skłonności do krwotoków
 • Skóra cienka i naczynkowa

Cena za 5 baniek (zestaw) wynosi ok. 30 zł. Stosując ten masażer cellulit będzie niewidoczny, gdyż przy regularnym ich używaniu, efekty są spektakularne, jednak kosztem bólu i siniaków.

Zobacz również: Krem na cellulit Vialise

Podsumowanie

Reasumując, to, jaki masażer antycellulitowy wybierzemy, zależy od wielu aspektów i.in: efektu masażu, ceny oraz braku uszkodzeń ciała w postaci siniaków lub wybroczyn. Często też, takim czynnikiem determinującym wybór masażera, jest nieodporność na ból bądź strach przed nim.