Wiele kobiet po ciąży lub po utracie wielu kilogramów muszą zmierzyć się z efektem opadającego biustu. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność w wyniku zaniku włókien kolagenowych. Dotyczy to nie tylko biustu i dekoltu, ale również twarzy czy rąk. Niestety, efektów starzenia się skóry nie można całkowicie zatrzymać, można jednak go skutecznie opóźniać. Masaż biustu jest do tego doskonałym rozwiązaniem. Wykonując taki zabieg codziennie, biust zostanie ujędrniony, odmłodzony a w dłuższej perspektywie zostanie powiększony.

Masaż dla biustu – jak je wykonywać i w czym mogą pomóc

Kiedy biust traci jędrność, nie jest konieczna wizyta u chirurga plastycznego bądź w gabinecie kosmetycznym. Poświęcając kilkanaście minut dziennie na samodzielną pielęgnację piersi, można im przywrócić pierwotną formę, kształt i jędrność. Regularny masaż biustu przyniesie efekty, z których każda kobieta będzie zadowolona. Długotrwały masaż biustu, efekt przyniesie powiększenie piersi i dokładne wypełnienie. Masaż na powiększenie biustu może być wykonywany przez naszego partnera, co jest znacznie wygodniejsze i ciekawsze doznanie.

Czy kremy mogą pomóc na biust?

Warto zaznaczyć, że na rynku kosmetycznym istnieje wiele kremów i balsamów, których zadaniem jest powiększenie i ujędrnienie biustu. Eliminują również rozstępy. Jest to jedna z metod osiągnięcia pożądanego efektu, jednak takie kremy są doskonałe do wykorzystania ich w trakcie masażu biustu. Samo stymulowanie gruczołów nie przyniesie efektu „Wow” w ciągu jednej nocy, ale regularność i cierpliwość będzie bardzo efektowna.

Poza wspomnianymi kremami, które można wykorzystać przy zabiegu pielęgnacyjnym doskonale sprawdza się oliwa z oliwek i lód. Wykorzystując ich pomoc masaż na powiększenie biustu można wykonywać nawet dwa razy dziennie. Korzystanie z oliwy z oliwek nawilży skórę i ułatwi masaż, a jej właściwości wzmacniają skórę. Oliwa z oliwek jest świetnym antyoksydantem, który uniemożliwia działanie wolnych rodników, czyli zatrzymuje i cofa procesy starzenia się skóry. Masaże na powiększenie biustu z wykorzystaniem lodu pobudzą skórę, która będzie się szybciej regenerować. Należy zapamiętać, że masowanie powyżej minuty jednej piersi może przynosić dyskomfort, ze względu na odrętwienie ciała. By wykończyć masaż biustu, powiększający stanik push-up należy założyć zaraz po zabiegu, pozwalając piersiom się regenerować w odpowiedniej pozycji.

Jak więc wykonać masaż na powiększenie biustu? Oto instrukcja działania:

  1. W dłoniach rozgrzać krem, balsam lub oliwę z oliwek, które posłużą do masażu
  2. Delikatnie uciskają pierś należy wykonywać okrężne ruchu
  3. Należy zaczynać od najmniejszych okręgów stopniowo je zwiększając do obrębu całej piersi
  4. bardzo ważne jest kierowanie wszystkich ruchów z dołu do góry nigdy na odwrót
  5. chwytając pierś w obie ręce poruszać nią w lewo i prawo
  6. masaż ujędrniający biustu powinien trwać około 15 minut
  7. należy go wykonywać codziennie bądź dwa razu dziennie

Warto pamiętać, że zdrowie jest ważniejszym priorytetem, jeżeli więc wykonywany masaż przynosi pewnego rodzaju ból czy dyskomfort należy przestać przeprowadzanie zabiegów. Może być to również sygnał, że należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Masaż na powiększenie biustu bardzo często pomaga w wykryciu guzków czy innych anomalii, które mogą pojawić się w obrębie piersi. Lekarze zalecają wykonywanie samodzielnego badania piersi co pozwala we wczesnym okresie rozwoju choroby wykryć wszelkie nowotwory. Masaż ujędrniający biustu można uznać za połączenie przyjemnego z pożytecznym.