Jeżeli zauważyłaś/eś na swoim ciele niepokojące ciemne plamki to najprawdopodobniej jest to „łupież pstry”. Jest to grzybicza infekcja skóry wywołana przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Malassezia, odżywiają się one łojem i potem, rozkładają tłuszcze do wolnych kwasów tłuszczowych, estrów i aldehydów. Czasami dochodzi do ich niekontrolowanego namnażania się i infekcji. Wtedy pojawia się u nas stan zapalny. Ale artykuł ” Łupież pstry leczenie domowe sposoby” ma na to rady, które Cię nie zawiodą!
Łupież pstry – leczenie domowymi sposobami
Łupież pstry – leczenie łupieżu pstrego domowymi sposobami z pewnością przyniesie nam efekty, jeśli będziemy je stosować regularnie i nie jesteśmy uczuleni na żaden ze składników. Wiele osób inwestuje w specjalne szampony, płyny do kąpieli, maści czy kremy itp. Nie dość, że trzeba wydać dużą ilość pieniędzy to jeszcze trzeba wybrać odpowiedni dla siebie środek. Nie zawsze one jednak nam pomogą. O wiele zdrowszym i skuteczniejszym rozwiązaniem będą dla nas domowe metody, ponieważ sami wiemy czego używamy i są to przeważnie dobre składniki.
Łupież pstry domowe sposoby:
- Przyczyna – najpierw znajdź przyczynę łupieżu pstrego, może to być np. zmiany hormonalne (jeśli tak to staraj się opanować burzę hormonów)
- Zmień dietę – nie tak diametralnie, po prostu musisz dostarczyć organizmowi więcej witamin i soli mineralnych, czyli zalecane jest dodanie do codziennych posiłków więcej warzyw i owoców. Witaminy to podstawa! Zadbaj również o spokojny sen i relaks w ciągu dnia, organizm nie może być przemęczony.
- Łupież pstry leczenie ziołami – glistnik jaskółcze ziele, stosowany jest do kąpieli z mocnym wyrem. Wywar składa się z garści świeżych lub 2 łyżek stołowych suszonych ziół, które zalewa się letnią wodą. Następnie gotuje się to wszystko przez ok. 10 min. a na koniec dolewamy wywar do naszej kąpieli. Ważne by stosować wywar regularnie, jeśli zależy nam na skutecznym pozbyciu się łupieżu pstrego. Dodatkowo pod żadnym pozorem nie pij wywaru, gdyż jest trujący!
Gdy naszej chorobie towarzyszy świąd nie ma co się zastanawiać jak tylko wyciśnięty świeży czosnek przykładać do zmian na naszej skórze. W tym przypadku równie ważna jest systematyczność (1 – 2 razy na dzień).
Łupież pstry leczenie octem
ZOBACZ TEŻ: SZAMPON NA ŁUPIEŻ PSTRY – PITYVER
Łupież pstry leczenie octem – na początku trzeba zaparzyć wodę i zalać nią szklankę z dwiema łyżeczkami suszonego rumianku. Po 10 minutach przecedzamy i dodajemy jedną szklankę octu jabłkowego. Tak przygotowana “mikstura” nadaję się również na okłady do ciała jak i do wypicia. To już zależy od nas samych, chociaż większą skuteczność otrzymamy robiąc okłady jak i pijąc sam napar. Zalecane jest również potraktować zmienione miejsca samym octem jabłkowym, 5 min. na skórze starczy by przeniknął przez skórę. Zaleca się 1 – 2 razy dziennie stosowanie domowego lekarstwa.
Łupież pstry a soda
Łupież pstry a soda – soda oczyszczona jest jednym z najczęstszych sposobów domowych, ponieważ jest poręcznym rozwiązaniem na wyeliminowanie tego drożdżaka. Wystarczy naszykować roztwór wody i sody, a następnie wcierać w plamy na ciele. Jak w powyższych przypadkach 1-2 razy dziennie.
Gdy będziemy odpowiednio stosować się do wyżej wymienionych metod na pewno uporamy się z problemem. Efekty będzie można dostrzec już po pierwszych 3 tygodniach w szczególności, jeśli zadbamy o odpowiednie i regularne leczenie. Nawet jeśli uda nam się pozbyć problemu to nie warto rezygnować z leczenia. Warto zapobiegać tej chorobie, dlatego kilka miesięcy po pozbyciu się łupieżu pstrego można nadal stosować odpowiednią kurację, która nie pozwoli mu ponownie nawrócić.