Odpowiednie wyposażenie salonu to podstawa do zapewnienia komfortu użytkowania oraz przebywania w danej przestrzeni. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiednich mebli stanowi podstawę podczas planowania aranżacji. Najczęstszym dylematem związanym z umeblowaniem przestrzeni salonu, jest wybór między ławą a stołem. Jakie zalety ma każde z rozwiązań i na co lepiej się zdecydować?

Ława do salonu – kiedy się na nią zdecydować?

Ława to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w aranżacjach wnętrz. Popularna szczególnie za czasów naszych dziadków, nadal nie straciła swoich zalet oraz miłośników. Ława to doskonały wybór, szczególnie gdy salon ma wydzieloną przestrzeń jadalnianą lub posiadamy oddzielne pomieszczenie z taką funkcją. Jedzenie posiłków przy ławie nie będzie proste i nie powinniśmy jej kupować z takim założeniem. Mimo to ława nadal bardzo często może okazać się dobrym wyborem.

Przede wszystkim jest idealnym elementem wyposażenia salonu i może służyć za nieco większy stolik kawowy. Co więcej, ława zazwyczaj nie jest wyższa niż 50 cm, w związku z tym może również służyć za podnóżek w trakcie odpoczynku. Ważne jest jednak, aby ława była trwała oraz posiada stabilną konstrukcję. Ława idealnie pasuje do kanapy oraz foteli, dzięki czemu doskonale się z nimi komponuje. Wybór ław i dostępnych modeli jest ogromny, dlatego nie powinien stanowić problemu. Producent mebli drewnianych Meble K&D oferuje szeroki wybór wysokiej jakości ław do salonu. Meble wykonane są z dbałością o szczegóły i z wykorzystaniem drewna charakteryzującego się trwałością i wytrzymałością.

Czy warto wybrać stół do salonu?

Przede wszystkim stół w salonie będzie odpowiednim rozwiązaniem w pomieszczeniach, które mają pełnić również funkcję jadalną. Ze względu na swoje rozmiary, ława nie będzie użytkowa podczas spożywania posiłku, w przeciwieństwie do stołu. Co więcej, wybór odpowiedniego modelu może znacząco poprawić efekt naszej aranżacji. Stół do salonu powinien być wykonany z trwałych materiałów, tak aby mógł być wykorzystywany w codziennym funkcjonowaniu, bez obawy o uszkodzenia. Stoły drewniane to pewny wybór. Łączy w sobie wysoki poziom estetyki oraz funkcjonalności. Dzięki czemu jest to praktyczne rozwiązanie, szczególnie rekomendowane w mniejszych przestrzeniach i gdy musimy zmierzyć się z ograniczeniami wynikającymi z braku wystarczającego miejsca.