Dobrze dobrana lampa LED to połowa sukcesu, jeśli chodzi o manicure hybrydowy. Na rynku dostępne są urządzenia dla początkujących i zaawansowanych, o słabszym lub mocniejszym świetle, małe i duże. Nic dziwnego, że wybór jest taki trudny! Z naszego poradnika dowiecie się, w co zainwestować na początek drogi z hybrydami, by malowanie paznokci było jak najbardziej efektywne. 

Do wykonania manicure’u, poza obowiązkowym zestawem lakierów i wspomnianą już lampą do hybryd, niezbędne są także płyn odtłuszczający, pilnik do paznokci, polerka oraz nożyczki do skórek. Cena takiego zestawu może przestraszyć, jednak taka inwestycja zwróci się szybko. Może się bowiem okazać, że piękne paznokcie są osiągalne bez konieczności odwiedzania salonu kosmetycznego.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania płytki pod malowanie. Najpierw musimy delikatnie wyciąć skórki okalające paznokieć. Ich zalewanie dość często zdarza się początkującym, dlatego warto przyłożyć się do dokładnego usunięcia. Kolejnym krokiem jest matowienie płytki przy pomocy pilnika. Dzięki temu lakier lepiej przylegnie do paznokcia. Zostało jeszcze odtłuszczenie całości cleanerem i możemy przejść do malowania.

Po kolei na paznokcie nakładamy bazę, lakier hybrydowy w kolorze oraz top. Każdą warstwę trzeba utwardzić w lampie LED, co nie tylko zwiększy jej trwałość, ale także pozwoli na wytworzenie się warstwy dyspersyjnej. To swoisty klej, który łączy ze sobą lakiery. Przy wykorzystaniu klasycznego topu należy zmyć powstałą dyspersję, ale jeśli wybierzecie wersję no wipe, nie będziecie musiały się tym przejmować.

Lampa do hybryd – na co zwrócić uwagę?

Musicie pamiętać, że trwałość lakieru hybrydowego zależy nie tylko od dobrze przygotowanych paznokci. Duże znaczenie ma także odpowiednio dobrana lampa. Rozpoczynając poszukiwania, dobrze jest wiedzieć, że lampy UV i LED różnią się od siebie. Te pierwsze to urządzenia starszego typu, w których utwardzanie trwa 2-3 minuty i używa się ich coraz rzadziej. Znacznie szybciej działa światło LED, które potrzebuje nawet 30 sekund, aby lakier był gotowy na nałożenie kolejnej warstwy. Wszystkie elementy, łącznie z lampą LED oraz mniejszymi akcesoriami i lakierami hybrydowymi, znajdziecie na stronie: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Jeśli chodzi o kształt i rozmiary lampy, to z pewnością dopasujecie ją idealnie do swoich preferencji. Mniejsze urządzenia, tzw. mostki, są dobre dla osób, które często podróżują. Ich niewielkie wymiary są zaletą, jednak trzeba uważać, by nie wsunąć w nie dłoni zbyt głęboko. Diody w mostkach umieszczone są jedynie u góry, dlatego światło powinno padać prostopadle na paznokcie, aby dobrze utwardziło lakier hybrydowy. Do częstego użytku, również domowego, warto kupić lampę zabudowaną. W takim urządzeniu diody emitują promienie pod różnymi kątami i ze wszystkich stron, zatem znacznie łatwiej jest o równomierne utwardzenie hybrydy. Co więcej, zabudowane lampy mają często odłączane dno, co pozwala na wykonanie pedicure’u. Dostępne są także urządzenia w wersji mini. Te jednak lepiej traktować jedynie jako awaryjne, kiedy zajdzie pilna potrzeba poprawy jednego paznokcia.

Moc światła, jaką znajdziemy w sprzedaży, zaczyna się już od 6 W, ale nawet na początku warto zainwestować w narzędzie o mocy co najmniej 48 W. Zbyt małe natężenie nie utwardzi lakieru, co z kolei może prowadzić do uczulenia na hybrydę. Regularnie stosowana lampa traci moc, dlatego powinnyśmy wymieniać ją mniej więcej co dwa lata.

Jak ściągnąć hybrydę?

Odrywanie lakieru w ogóle nie wchodzi w grę. By zdjąć hybrydę, dobrze jest spiłować wierzchnią warstwę topu. Następnie nasączony acetonem wacik przykładamy do paznokcia i zawijamy na około piętnaście minut w folię aluminiową. Po tym czasie lakier można łatwo ściągnąć przy pomocy specjalnego radełka.

Trwały manicure dostępny jest na wyciągnięcie ręki, także bez konieczności wydawania fortuny na comiesięczne wizyty u kosmetyczki. Inwestycja w domowy zestaw jest jednorazowa, a tanie lakiery hybrydowe wcale nie muszą być gorszej jakości niż profesjonalne produkty.