Kurtka zimowa męska to bardzo ważny element każdej garderoby. W sklepach można znaleźć bardzo dużo różnych interesujących modeli, które świetnie się sprawdzą przy różnych okazjach. Wiele osób poszukuje idealnego modelu kurtki na długie wycieczki czy spacery. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę męską na spacery i wycieczki?

Wybór idealnej męskiej kurtki zimowej to duże wyzwanie. Na rynku można znaleźć mnóstwo fantastycznych modeli, jednak nie każdy sprawdzi się idealnie na wycieczkach i spacerach.

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego ją wykonano. Dobrym rozwiązaniem są kurtki puchowe. Wykonuje się je z tkanin syntetycznych jak np. poliester, akryl czy poliamid. Wszystkie te materiały zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną, a ponadto są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne co ma bardzo duże znaczenie w podróży.

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest jakość kurtki. Warto zwrócić uwagę na to, jak wykonane są szwy i przeszycia. Zimą najlepiej sprawdzą się jak najgrubsze szwy. Zapewnią one komfort termiczny.

Typy kurtek na wycieczki

Na wycieczkach warunki atmosferyczne mogą być bardzo różne. Dlatego, podejmując decyzję o zakupie, należy wziąć pod uwagę m.in. indywidualne preferencje, specyfikę klimatu, a także wygodę.

Jednym z rozwiązań jest kurtka ocieplana. Zapewnia ona odpowiedni komfort termiczny. Można wybrać kurtkę puchową, która jest najskuteczniejszą ochroną przed zimnem. Wypełniona jest gęsim lub kaczym puchem. Surowiec ten sprawdza się idealnie od wieków. Można też wybrać kurtkę ze sztucznym puchem. Znacznie lepiej znoszą one wilgoć, jednak sprawdzają się dobrze, kiedy temperatura nie jest zbyt niska.

 kurtka

Sportowa kurtka zimowa męska

Innym rozwiązaniem, które świetnie się sprawdza na wycieczkach i spacerach, jest kurtka zimowa z membraną. Odzież tego typu sprawdzi się idealnie w przypadku przenikliwego wiatru i opadów. Niektóre modele są bardzo lekkie i wygodne, inne masywniejsze, ale także idealne w trakcie uprawiania wymagających aktywności fizycznych.

Kolejnym rozwiązaniem są kurtki softshellowe. Są idealne dla fanów uprawiania dynamicznych sportów. Dzięki nim można uniknąć przemarznięcia, a także przegrzania. Dostępnych jest wiele wariantów, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie.

kurtka

Pikowana zimowa kurtka męska młodzieżowa

Czym wyróżniają się idealne kurtki zimowe na wycieczki i spacery

Wybierając idealną, męską kurtkę na zimę przeznaczoną na spacery i wycieczki, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim model powinien mieć wysoki kołnierz. Ochrania on szyję przed wiatrem i chłodem. Ponadto śnieg nie dostanie się do środka. Dobrze, by był to model męskiej kurtki zimowej z kapturem. W zimie kaptur ma duże znaczenie i pełni funkcję dodatkowej ochrony przed zimnem. Istotnym elementem są także ściągacze. Zwykle znajdują się one w dolnej części kurtki, czasem także przy rękawach. Dzięki nim materiał się nie zsuwa, a śnieg nie dostaje się do środka. Warto także zwrócić uwagę na pojemne kieszenie. Szczególnie miłośnicy sportów zimowych docenią ich obecność.

Prócz kurtki sportowej warto mieć również taką do bardziej formalnych stylizacji. A może jest coś, co będzie odpowiednie w obu przypadkach? Sprawdź w tym tekście: https://zszywka.pl/p/kurtki-zimowe-meskie—w-tych-kreac-25272998.html.