Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe to rozwiązanie dla domków znajdujących się poza zasięgiem sieci kanalizacyjnej. Przydomowe oczyszczalnie ścieków znajdują zastosowanie zarówno w większych aglomeracjach, jak i niewielkich miasteczkach. Jedną z częściej wybieranych możliwości są oczyszczalnie drenażowe. Czym się one wyróżniają i w jakich sytuacjach można je zamontować? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
Czym jest oczyszczalnia drenażowa?
Decydując się na przydomową oczyszczalnię, można wybierać spomiędzy oczyszczalni biologicznych oraz drenażowych. Jest to jeden z powszechniejszych podziałów. Zastanawiasz się, na czym polega różnica między jednym a drugim rozwiązaniem?
Oczyszczalnie z drenażem wyróżniają się tym, że proces rozkładania ścieków odbywa się w osobnych systemach. W przypadku oczyszczalni biologicznych wszystko ma miejsce w jednym zbiorniku.
Jeśli planujesz zakupić ekologiczną oczyszczalnię, koniecznie zapoznaj się z kompleksową ofertą firmy EKO-BIO. Korzystając z usług doświadczonych fachowców, masz gwarancję najwyższej jakości montażu z użyciem nowoczesnych technologii.
Kiedy można wybudować oczyszczalnię drenażową?
Planujesz montaż przydomowej oczyszczalni? Pamiętaj, że ekologiczne oczyszczalnie ścieków wymagają odpowiednich warunków gruntowych. Tylko w takim wypadku ich wybudowanie będzie możliwe.
W przypadku oczyszczalni z drenażem sprawa wygląda nieco łatwiej, gdyż są one dostosowane do różnego rodzaju warunków. Mimo wszystko bez spełnienia pewnych norm się nie obejdzie.
Oczyszczalnia z drenażem Bogatynia cieszy się naprawdę sporą popularnością. Jedną z głównych zalet takiej oczyszczalni jest brak potrzeby zasilania prądem. Dzięki temu może być ona zamontowana w dowolnym miejscu. Ekologiczne oczyszczalnie z drenażem sprawdzą się nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również domkach letniskowych czy działkach użytkowych.
Budowa oczyszczalni drenażowej może odbyć się jednak tylko w nadającym się do tego gruncie. Kluczowe kryteria, które decydują o ocenie gruntu to poziom wód gruntowych oraz przepuszczalność gruntu. Najmniejszą przepuszczalnością charakteryzują się grunty gliniaste. Na nich budowa oczyszczalni może być nieco utrudniona. Najlepszymi gruntami pod budowę przydomowej oczyszczalni są grunty piaszczyste.
Badanie gruntu najlepiej wykonać za pomocą testu perkolacyjnego, który da szczegółowe informacje na temat gleby. Dzięki temu możesz dopasować najlepsze dla Twoich potrzeb rozwiązanie. W ten sposób uzyskasz najbardziej zadowalający efekt.