Smog zjawisko, występujące najczęściej od początku października do maja, powstałe w wyniku mieszania się mgły, czyli zjawiska atmosferycznego, z zanieczyszczeniami powstałymi w wyniku działalności człowieka.

Już od wielu lat mówi się o negatywnym wpływie smogu na organizm, nie jest łatwo zniwelować ten problem, szczególnie jeśli kraj w którym mieszkamy korzysta w głównej mierze z węgla, jako źródła energii. Mając jednak na uwadze dobro swoje i swoich najbliższych, warto zwalczać pyły pochodzące ze smogu, we własnym domu. Jak? Kupując dobrej klasy oczyszczacze powietrza.

Jak smog wpływa na Twój organizm?

Wystarczy spojrzeć przez okno w mglisty dzień w sezonie grzewczym, aby gołym okiem zobaczyć unoszący się nad domami smog. Niestety to zjawisko, ma niekorzystny wpływ na cały nasz organizm, nie tylko układ oddechowy.

Długotrwałe wdychanie smogu grozi:

  • chorobami układu oddechowego, jak np. zapalenie płuc, oskrzeli,

  • chorobami układu krwionośnego, jak miażdżyca, nadciśnienie

  • zaburzeniami w układzie rozrodczym, jak przedwczesne porody, obniżona waga płodu

  • negatywnymi skutkami dla serca i mózgu, jak zawały, arytmie, obniżenie koncentracji, czy nawet depresja.

Jak widać zatem smog to zjawisko bardzo groźne i nie wolno go bagatelizować. Korzystając z oczyszczaczy powietrza we własnym domu, skutecznie pozbywamy się zanieczyszczeń w nim zawartych, powstałych właśnie w wyniku występowania smogu.

Oczyszczacze Vestfrost do powietrza- najważniejsze cechy i zalety

W branży oczyszczaczy powietrza nietrudno jest o bardzo dobry produkt. Nowością, która w ostatnim czasie pojawiła się na naszym rynku są oczyszczacze Vestfrost do powietrza. Duński producent, przedstawił 3 różnej wielkości produkty, które zostały wyposażone w wielostopniowy system filtracji, zachodzący dzięki:

  • flirtowi wstępnemu, węglowemu, HEPA

  • lampie UV-C LED

  • jonizatorów

Kupując oczyszczacze powietrze do domu, czy biura powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę właśnie na sposób filtracji, tylko dzięki złożonemu procesowi oraz zastosowaniu filtra HEPA, możemy skutecznie wyeliminować z powietrza zanieczyszczenia pochodzące ze smogu, ale także inne zanieczyszczenia i patogeny. Oczyszczacze Vestfrost do powietrza, nie dość, że są skuteczne, to jeszcze producent zadbał szczególnie o wygodę użytkowników, pozwalając na zdalne sterowanie, przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej. Oczyszczacze tego producenta ponadto są ciche, kompaktowe, dzięki czemu nie zajmą dużo miejsca, a do tego bardzo klasyczne, co pozwala na umieszczenia ich w każdym wnętrzu. To zdecydowanie bardzo dobry produkt w świetnej i konkurencyjnej cenie, do znalezienia w profesjonalnych sklepach jak goodair.pl

Warto czy nie warto?

Czy w ogóle warto zainwestować w urządzenie, które do najtańszych nie należy? Oczywiście warto, jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu i zdrowiu naszym i naszych najbliższych. Polska to jeden z najbardziej zanieczyszczonych europejskich państw, co jeszcze bardziej skłania nas do podejmowania działań, w celu ochrony naszego zdrowia. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać swój spośród najlepszych oczyszczaczy powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl