Wybierając stolarkę okienną, należy mieć na uwadze fakt, że będzie służyła przez wiele lat. Dlatego też jej wybór nie może być przypadkowy. To ważne, by wybrać takie okna, które nie tylko będą pasowały do stylistyki elewacji, ale również zapewnią komfort mieszkańcom. Podjęcie decyzji ułatwi analiza potrzeb.

Jak kupować okna do domu?

Okna mają kilka funkcji. Jedną z nich jest zatrzymywanie ciepła w środku i chronienie mieszkańców przed jego utratą. Okna w Złocieńcu powinny być szczelne, o wysokiej klasie termoizolacyjnej. To ważny parametr. Gwarantuje on małą utratę ciepła, co z kolei ma wpływ na oszczędzanie pieniędzy na ogrzewaniu. Ważny jest także stopień szczelności, o którym decydują okucia i uszczelnienia.

Naturalna wentylacja jest równie istotna, co minimalizowanie strat ciepła. Odgłosy docierające z zewnątrz mogą skutecznie rozpraszać i utrudniać odpoczynek. Chcąc ciszy i spokoju w domu, warto zwrócić uwagę na stopień izolacji akustycznej. Wysoki poziom dźwiękoszczelności, pozwoli na  wyciszenie odgłosów docierających z zewnątrz. Stolarka musi także skutecznie opierać się silnym wiatrom i ulewnym deszczom.

Jakie okna wybrać – markowe czy mniej markowe?

Wybierając stolarkę okienną, należy zwracać uwagę na wyżej wymienione parametry, ale również i na cenę. Koszty budowy domu są bardzo wysokie, dlatego wiele osób szuka oszczędności gdzie się tylko da. Podczas wyboru stolarki okiennej, może pojawić się pytanie czy okna w Kaliszu Pomorskim powinny być markowe czy też nie?

Okna markowe wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu ich parametry są wysokie. Oferta producentów  okien mniej znanych marek również jest godna uwagi. Okna niemarkowe często nie różnią się właściwościami od okien markowych. Jednak należy pamiętać, aby porównywać parametry i materiały, z których okna zostały wykonane.

Wybierając okna, należy postawić przede wszystkim na ich jakość, a także parametry takie jak: izolacja termiczna, dźwiękoszczelność czy systemy antywłamaniowe. Równie ważny jest materiał ich wykonania.