Coraz bardziej popularna staje się rehabilitacja w domu pacjenta, taka usługa idealnie wpasowuje się dla osób, które nie mogą samodzielnie udać się do gabinetu fizjoterapeuty. Podczas takiej wizyty fizjoterapeuta zabiera ze sobą odpowiedni sprzęt służący do wykonywania terapii. Podczas wizyty w domu pacjent może liczyć na taki sam efekt jakby, to było w gabinecie fizjoterapeuty, dlatego tak chętnie korzysta się z tego rodzaju usługi. Co jeszcze warto wiedzieć o rehabilitacji w domu pacjenta?

Jak dokładnie przebiega rehabilitacja w domu pacjenta?

Centrum Rehabilitacji Sonatio oferuje rehabilitację w domu pacjenta w Bydgoszczy, przebieg takiego spotkania nie różni się dużo od tego w centrum rehabilitacji. Z takiej usługi może skorzystać każdy, ale największym udogodnieniem jest ona dla osób, które nie mogą o własnych siłach dojechać do centrum rehabilitacji.

Na początku takiej wizyty omawiany jest stan zdrowia pacjenta, w jakich miejscach czuje dyskomfort, a następnie fizjoterapeuta lub rehabilitant przechodzą do eliminacji urazów, lub ćwiczeń, które poprawiają zakres ruchu oraz zdrowie pacjenta. Typ rehabilitacji w domu niesie za sobą wiele zalet przede wszystkim dla pacjenta, oprócz zaoszczędzonego czasu na dojazd do centrum, pacjent czuje się o wiele bardziej prywatnie i komfortowo w swoim domu niż by to było w gabinecie.

Co jeszcze warto wiedzieć o rehabilitacji w domu?

Podczas rehabilitacji domowej rehabilitant może skupić się tylko i wyłącznie na jednej osobie, przez co ćwiczenia wykonywane przez pacjenta mogą być dokładniejsze, niż by one były w centrum rehabilitacji. Podczas domowej wizyty fizjoterapeuty może on przeprowadzić kilka metod terapeutycznych, które poprawią funkcjonowanie pacjenta, jedną z takich metod jest kinesiotaping, w Bydgoszczy taką usługę oferuje Centrum Rehabilitacji Sonatio. Kinesiotaping ma na celu pomóc w leczeniu kontuzji na ciele, przez co wybrane miejsca okleja się specjalnymi taśmami kinezjologicznymi.