Felgi samochodowe wykonywane są ze stali lub z aluminium. Do zamocowania obu z wymienionych rodzajów potrzebne są śruby motoryzacyjne. Czy można wyposażyć się w uniwersalny komplet tych elementów i używać ich zarówno w przypadku felg aluminiowych, jak i stalowych? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie oraz aby dowiedzieć się więcej na temat śrub motoryzacyjnych.

Śruby do felg aluminiowych i stalowych – czym się różnią?

Pytanie o to, czy śruby motoryzacyjne mogą być wykorzystywane w przypadku felg aluminiowych i stalowych, nie wzięło się znikąd. Akcesoria te różnią się od siebie i każde z nich sprawdza się lepiej w innej sytuacji. Na czym polega odmienność poszczególnych elementów? Śruby motoryzacyjne mają różną długość – te wykorzystywane do felg stalowych są z reguły krótsze. Różnice można zauważyć także w kształcie główek zakańczających śruby. Kolejny istotny parametr skok gwintu oraz jego średnica. Właściwe dobranie do śrub jest bardzo istotne. Od tej kwestii szczególnie zależy to, jak mocno będą przykręcone felgi. Czasem konieczne jest dokonanie szczegółowych pomiarów. Odpowiednio wykorzystane śruby pomogą zadbać o ich stabilność, a co za tym idzie, o bezpieczeństwo jazdy i mniejsze ryzyko usterek. Bardzo ważne jest zatem, aby używać ich zgodnie z przeznaczeniem.

Czy istnieją uniwersalne śruby motoryzacyjne?

Trudno mówić o uniwersalnych śrubach motoryzacyjnych. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który udzieli przydatnych wskazówek na temat wyboru śrub. Przykładem przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucją produktów tego typu jest firma Mix-Met. Specjaliści dysponują szeroką wiedzą na temat różnych rodzajów śrub motoryzacyjnych. Produkty są też zwykle oznaczone w taki sposób, aby ułatwić klientom dobranie ich do danego materiału. Oczywiście ważne jest także to, aby wykorzystywane śruby charakteryzowały się wysoką jakością. Z tego względu warto zaopatrywać się w nie w zaufanych źródłach. Poza odpowiednimi śrubami jest też konieczne dysponowanie wiedzą na temat poprawnej wymiany felg. Poświęcenie nieco więcej uwagi każdej z wymienionych kwestii to klucz do sukcesu. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto pamiętać o opcji konsultacji ze specjalistą.