Zamierzasz wybudować dom? Jedną z ważnych decyzji, jakie należy podjąć w związku z jego wzniesieniem, jest sposób prowadzenia inwestycji. Czy dom jednorodzinny warto wybudować samemu, a może lepiej wybrać generalnego wykonawcę? Poznaj zalety i wady każdej z tych opcji!

Samodzielna budowa domu jednorodzinnego

Wybudowanie domu we własnym zakresie kiedyś było najczęściej wybieraną opcją. Wynikało to przede wszystkim z niedostatku firm specjalizujących się w wykonawstwie domów jednorodzinnych, a także ze znacznych kosztów, jakie związane były z ich usługami.

Obecnie nadal wielu inwestorów decyduje się na budowę domu samodzielnie. Najczęściej taka budowa domu jednorodzinnego – https://dom-pokazowy.pl/ prowadzona jest przez osoby, które mają podstawową wiedzę, doświadczenie oraz czas, który jest niezbędny do wzniesienia budynku.

Najważniejszą zaletą tej opcji jest niski koszt, jaki jest z nią związany. Wybudowanie domu samemu eliminuje wtedy koszt robocizny, który stanowi bardzo dużą część całej inwestycji.

Budowa domu jednorodzinnego z wykonawcą

Druga opcja to budowa domu jednorodzinnego prowadzona wraz z doświadczonym generalnym wykonawcą, czyli z firmą budowlaną, która zajmuje się budową domów.

Na polskim rynku działa obecnie wiele firm, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług w ramach projektowania oraz budowy domów jednorodzinnych. Wykonawca może zająć się wtedy kompleksową realizacją prac, między innymi w zakresie przygotowania i adaptacji projektu, usług geodezyjnych, formalności, budowy, wykonania instalacji.

Oferta ta jest skierowana głównie do osób, które nie mają wiedzy i doświadczenia w budownictwie, a także czasu lub możliwości, by podjąć się samodzielnych prac. To zatem znacznie wygodniejsza opcja, ale związana jest ona z wyższymi kosztami wynikającymi z robocizny.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow – profesjonalna budowa domów jednorodzinnych

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy wykonującej domy jednorodzinne na zamówienie, kompleksową pomoc oferuje Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow działające na terenie powiatów poznańskiego i średzkiego.

Prowadzona przez Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow budowa domu jednorodzinnego to kompleksowa i fachowa usługa, która bazuje na dwóch sprawdzonych projektach domów o metrażu 75 oraz 90 mkw. Mogą być one dopasowane indywidualnie do życzeń klienta pod kątem rozkładu wnętrza.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow zaprasza do zapoznania się ze swoimi domami pokazowymi i do sprawdzenia pełnej oferty na stronie internetowej, gdzie można znaleźć galerię i rzuty budynków.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow

ul. Szczególna 38 62-023 Szczytniki

Tel.: +48 663 822 112 E-mail: biuro@dom-pokazowy.pl