Małe narożniki to najczęściej wybierane meble wypoczynkowe do kawalerek. Te wyposażone w funkcję rozkładania mogą również zapewnić komfortowe miejsce do snu. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego narożnika rozkładanego do kawalerki? Oto najważniejsze kwestie!

1. Wymiary narożnika

W pierwszej kolejności warto zawsze zapoznać się z wymiarami narożnika, aby wybrać taki, który będzie pasować do miejsca, w którym chcemy go ustawić.

Notorycznym problemem w kawalerkach jest brak wolnej przestrzeni, stąd też nawet parę centymetrów może zrobić ogromną różnicę. Jednocześnie wtedy, gdy kupuje się mały narożnik z funkcją spania, trzeba uwzględnić jego wymiary po rozłożeniu.

Należy też pamiętać o tym, że mebel nie może być dociśnięty do ścian czy kaloryfera – należy pozostawić wolną przestrzeń pomiędzy nim a otoczeniem dla właściwej cyrkulacji powietrza.

2. Sposób rozkładania narożnika

Aby mały narożnik z funkcją spania był wygodny w użytkowaniu, należy zwrócić uwagę na jego sposób rozkładania.

Najlepiej, aby można było łatwo wysunąć z niego dodatkowy element i powiększyć jego powierzchnię – to powoduje, że korzystanie z niego będzie wygodniejsze każdego dnia, gdy ma on służyć także jako łóżko.

3. Styl narożnika

Dobierając narożnik do kawalerki, warto uwzględnić styl jej wystroju, aby całe wnętrze mogło wyglądać estetycznie.

Do małych salonów najlepiej pasują nowoczesne meble, ponieważ mają one prostą konstrukcję. W ten sposób optycznie powiększają wnętrze i powodują, że pomieszczenie nie wygląda na przytłoczone.

4. Materiały zastosowane do wykonania narożnika

Żeby mały narożnik z funkcją spania był komfortowy, należy zwrócić uwagę na materiały, z których jest on wykonany.

Najlepiej wybierać meble wyposażone w sprężyny oraz w pianki, ponieważ sama pianka może nie zapewnić odpowiedniego poziomu komfortu. Brak sprężyn spowoduje też, że meble będzie bardziej narażony na szybsze wygniecenie i nie będzie już tak wygodny.

Warto też uwzględnić rodzaj materiałów obiciowych. Dzisiaj chętnie wybierane są narożniki tapicerowane welurem, ale także tkaninami typu szenila czy tkaninami o splocie płóciennym. Wielu producentów daje możliwość wybrania typu tapicerki.

5. Konstrukcja oparcia

Aby korzystanie z narożnika było jeszcze wygodniejsze, warto zwrócić uwagę na to, jaka jest jego konstrukcja oparcia. Zdecydowanie lepszy będzie narożnik z dodatkowymi poduszkami, które wypełnione są miękkimi włókninami zamiast sztywną pianką.

Niektórzy producenci oferują także małe narożniki z funkcją spania z dekoracyjnymi poduszkami w zestawie.