Próby zmieszczenia wszystkich naczyń w zmywarce przypominają czasem grę tetris. Niewymiarowe garnki, miski czy pojemniki na żywność, gdy zostaną ułożone nieodpowiednio, nie tylko zabiorą zbyt wiele miejsca, ale także przyczynią się do powstawania przestrzeni do której nie dociera strumień wody. Jak postępować z naczyniami podczas zapełniania zmywarki, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Często zastanawiamy się, jak zmieścić wszystkie naczynia do zmywarki, łącznie z tymi niewymiarowymi. W rezultacie albo musimy zmierzyć się z niedociągnięciami po umyciu w zmywarce, albo poddajemy się i odkładamy większe naczynia na bok z zamiarem umycia ich później lub ręcznie. Tak nie musi być, ponieważ nowoczesne zmywarki Samsung radzą sobie i z tym problemem. Co więcej, dzięki Programowi Ekspresowemu, Twoje naczynia będą znowu czyste i suche nawet w godzinę.

Jak zmieścić niewymiarowe naczynia?

Wszelkie żaroodporne naczynia i brytfanki, duże garnki oraz większe miski, ze względu na ich wagę, umieszczaj zawsze na dolnym poziomie zmywarki. Najlepiej będzie, jeśli ułożymy je pod kątem, ponieważ w ten sposób strumień wody dotrze zarówno do dna naczynia, jak i ścianek zewnętrznych i wewnętrznych. Jeśli okaże się to niemożliwe spróbuj ułożyć je dnem do góry. Dzięki łatwej regulacji wysokości zawieszenia górnego kosza w zmywarkach Samsung zmywanie wysokich garnków, dużych tac czy blach z piekarnika nie będzie już wyzwaniem. Wszystko z łatwością pomieści się w koszu zmywarki, dzięki czemu unikniemy mycia ręcznego. To bardzo istotna, ułatwiająca życie cecha, dlatego system ten został zastosowany we wszystkich dostępnych modelach zmywarek Samsung.

Jak uniknąć konieczności ręcznego doczyszczania zabrudzeń?

Układanie naczyń w zmywarce powinniśmy rozpoczynać od zapełnienia urządzenia od tyłu. Taka kolejność, a także zachowanie staranności, pozwoli zachować porządek w koszu, co przełoży się na lepsze efekty zmywania. W standardowych zmywarkach dysze wodne umieszczone są zwykle na środku urządzenia. Oznacza to, że jeśli na obrzeżu zmywarki znajdzie się garnek lub talerz odwrócony tyłem do źródła natrysku, woda może nie dotrzeć do niego wystarczająco skutecznie. Z pomocą przychodzą zmywarki Samsung z technologią WaterWall™, czyli innowacyjną listwą natryskową, która tworzy ścianę wody o silnym natężeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań stosowanych w starszych modelach, strumień wody nie jest rozprowadzany po okręgu, a precyzyjnie przesuwa się z jednej krawędzi na drugą. Wysokie ciśnienie pozwala uzyskać idealną czystość naczyń w każdej, nawet trudno dostępnej części zmywarki, a my nie musimy płukać ich przed włożeniem do urządzenia.

Za mało naczyń, aby włączyć zmywarkę?

Czasem zdarzają się sytuacje odwrotne, kiedy część domowników wyjeżdża lub po prostu więcej czasu spędzamy poza domem. Trudno wtedy regularnie zapełniać zmywarkę, a czekanie aż uzbiera się komplet zabrudzonych naczyń może poskutkować nieprzyjemnym zapachem i utrudnić późniejsze usuwanie osadów. Wygodnym, a zarazem bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest możliwość umycia części naczyń tylko w jednym koszu. Oznacza to, że zapełniając dolną strefę w zmywarce strumień wody będzie kierowany tylko na naczynia znajdujące się na tym poziomie. Dwa talerze, kilka kubków po kawie i patelnia? Nie czekaj aż uzbierasz więcej naczyń, skorzystaj z opcji umycia połowy załadunku. Dzięki temu oszczędzisz wodę i energię, a w kuchni nigdy nie zabraknie czystych naczyń. Tym bardziej, że z Programem Ekspresowym potrzebujesz jedynie ok. 60 minut, aby przeprowadzić pełen cykl mycia i suszenia.

Ciesz się najlepszymi efektami zmywania i skorzystaj z promocji Samsung

Dobrze dobrane środki myjące to podstawa. Teraz, kupując zmywarki Samsung, i biorąc udział w Promocji, otrzymasz zapas tabletek do zmywania Somat Gold oraz Somat Duo Machine Cleaner, które zadbają o czystość Twoich naczyń i Twojego urządzenia.