Rusztowania aluminiowe są powszechnie używane na budowach oraz podczas wszelkich prac na wysokościach. Są uniwersalne oraz bezpieczne. W przypadku zakupu rusztowań aluminiowych warto zastanowić się, czy bardziej opłaca się wybór nowych, czy może używanych. Kiedy lepiej zakupić nowe?

Czym są rusztowania aluminiowe i gdzie się je wykorzystuje?

Rusztowania aluminiowe to konstrukcje składające się z elementów opracowane tak, aby umożliwić bezpieczną pracę na dużych wysokościach. Istnieje kilka ich rodzajów. Do najpopularniejszych należą aluminiowe rusztowania elewacyjne oraz jezdne. Rusztowania mogą być modułowe oraz specjalistyczne. W zależności od rodzaju wykonywanych prac warto wybrać odpowiedni model. Sprzedaż oraz wynajem oferuje między innymi S.K.A.T Rusztowania. Ze względu na swoją różnorodność rusztowania aluminiowe wykorzystuje się do wielu prac. Są to przede wszystkim działania przy wykańczaniu budynków i elewacji, czynności konserwacyjne czy naprawa urządzeń na wysokościach.

Zalety rusztowań aluminiowych

Konstrukcje aluminiowe są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie lekkie, co ułatwia ich przemieszczanie, montaż oraz demontaż. Dzięki możliwości łączenia aluminiowych elementów na różne sposoby poprzez spawanie, nitowanie, czy klejenie, możliwe jest wykonanie rusztowań o różnorodnych kształtach. Co więcej, aluminium jest odporne na rdze, nie wymaga zabiegów konserwacyjnych oraz może zostać pomalowane bądź polakierowane. Warto dodać, że rusztowania wykonane z aluminium są proste w montażu. Pamiętajmy jedynie, że podobnie jak drabiny aluminiowe nie mogą być używane podczas prac związanych z elektryką. Wszystko dlatego, że aluminium ma właściwości przewodzące prąd.

Kiedy kupić nowe, a kiedy używane rusztowanie?

Nowe rusztowania aluminiowe dostępne są w korzystnych cenach. Dlatego warto rozważyć zakup nieużywanych. Będzie to również doskonała inwestycja, jeśli korzystamy z rusztowań do codziennych prac w związku z profilem działalności firmy. Natomiast w przypadku konieczności jednokrotnego użytku, bądź sporadycznego użytkowania, lepszym rozwiązaniem będzie zakup używanych. Pozwoli to na nieco oszczędności. Warto rozważyć w takim wypadku opcję wynajmu rusztowań. Często firmy oferujące wynajem rusztowań, zajmują się również ich transportem i montażem.