Każdego roku w naszym kraju ma miejsce nawet kilkanaście tysięcy spraw rozwodowych, a liczba ta potrafi nawet dynamicznie rosnąć. Rozwody dotykają zarówno młodszych, jak i starszych małżeństw, a ich powodów może być naprawdę wiele. Jak jednak przebiegają sprawy rozwodowe i dlaczego skorzystać z usług prawnika w ich trakcie?

Dlaczego warto wynająć prawnika w trakcie sprawy rozwodowej?

Wynajęcie dobrego prawnika, który obsługuje sprawy rozwodowe we Wrocławiu potrafi być niezwykle opłacalne i wiele osób, które są w trakcie sprawy rozwodowej, czy to ze względu na to, że same wniosły ją do sądu, czy też ze względu na to, że współmałżonek postanowił go zażądać. Dobry adwokat jest bowiem naprawdę przydatny.

Każdy zajmujący się sprawami rozwodowymi adwokat prawo rodzinne we Wrocławiu powinien znać doskonale i dzięki temu pomóc nam w uzyskaniu korzystnych warunków rozwodu. Dzięki temu zwiększamy bowiem szanse na korzystny podział majątku, otrzymanie alimentów czy też uzyskanie prawa do opieki nad dziećmi lub do regularnego kontaktu z nimi.

Jak przebiegają sprawy rozowdowe?

Każda sprawa rozwodowa rozpoczyna się oczywiście od pozwu rozwodowego. Ten warto przygotować z pomocą prawnika, gdyż dzięki temu nie popełnimy w nim błędu, który sprawiłby, że na przykład sąd uznałby, iż nie ma żadnych podstaw do rozwodu. Na samym początku sprawy rozwodowej pomoc dobrego adwokata będzie naprawdę nieoceniona, gdyż ten pomoże gładko przejśc przez cały proces i zadba o odpowiednie przygotowanie potrzebnej dokumentacji.

To, co będzie się działo dalej zależy od tego, czy rozwód będzie z orzeknięciem o winie, czy też bez niego. Jeśli takowego nie będzie to sprawa jest dość prosta, gdyż wystarczy wskazać sądowi przesłanki do rozwodu. Rozwody z orzeknięciem o winie są już trudniejsze dla prawnika, jak i dla współmałżonków, którzy będą walczyć o swoje dobre imie oraz o to, by uzyskać jak najkorzystniejszy podział majątku, czy też prawo do opieki nad dziećmi z rozpadającego się małżeństwa.