Spływy kajakowe jednodniowe z sezonu na sezon zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu. Zastanawiasz się, czy warto wybrać się na spływ kajakowy jednodniowy Wdą? Przedstawiamy najważniejsze korzyści płynące z tej formy wypoczynku.

Największe zalety spływów kajakowych

  • Aktywny wypoczynek

Spływy kajakowe jednodniowe to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. To prosty sposób na zaznanie odrobiny ruchu podczas urlopu lub weekendu spędzonego a miastem, bez nadmiernego zmęczenia organizmu. Czy wiesz, że podczas godziny wiosłowania można spalić nawet 300- 500 kalorii, w zależności od intensywności wysiłku. Spływy kajakowe wspomagają ogólną kondycję organizmu oraz zachowanie szczupłej sylwetki!

  • Bliski kontakt z naturą i wodą

To, co docenia każdy uczestnik spływu kajakowego jednodniowego, to bez wątpienia bliskość natury i wody, a także wiążące się z tym poczucie wolności i swobody. Jest to forma aktywności, która daje możliwość relaksu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej roślinności oraz ciekawych okazów zwierząt zamieszkujących tereny rzeczne – z dala od zgiełku dużego miasta.

  • Rozrywka dla każdego

Spływy kajakowe jednodniowe Wdą to rewelacyjny sposób na spędzenie wolnego czasu dla osób w różnych wieku, niezależnie od poziomu zaawansowania. We wspólnej zabawie nad wodą trwającej ok. 6-7 godzin mogą uczestniczyć dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie, zarówno profesjonaliści, jak i dopiero początkujący kajakarze!

  • Szansa na poznanie nowych ludzi i zacieśnienie więzi rodzinnych

Wspólny wyjazd na kajaki to znakomita okazja do zacieśnienia więzi z bliskimi lub znajomymi, ale nie tylko. Spływy kajakowe jednodniowe stwarzają możliwość nawiązania nowych znajomości z osobami mających podobne zainteresowania i pasje!

  • Coś więcej niż tylko pokonanie dystansu

W trakcie spływu kajakowego jednodniowego Wdą zobaczysz m.in. najpiękniejsze zakątki Borów Tucholskich, Wdzydzki Park Krajobrazowy, dworki, wiatraki, skanseny i wiele innych zapierających dech w piersi widoków!

  • Niski koszt wyprawy

Spływy kajakowe jednodniowe to relaks na każdą kieszeń! Jedną z największych zalet tej atrakcji bez wątpienia są właśnie niskie koszty wyprawy. Decydując się na spływ z rodziną lub grupą znajomych, wybierając krótką trasę, korzystając z miejscowej wypożyczalni, zapłacisz mniej. Koszty planowanej wycieczki możesz dodatkowo obniżyć, zabierając ze sobą samodzielnie przygotowany prowiant!