Siatki ogrodzeniowe są bardzo popularnym sposobem ogrodzenia posesji. Teraz można znaleźć je w sprzedaży w wielu wzorach i kolorach. Najczęściej kupowane są jednak siatki plecione. Jak wybrać odpowiednią siatkę plecioną na ogrodzenie? Gdzie można ją zamówić?

Siatka pleciona ogrodzeniowa

Siatkami plecionymi określa się typ siatek stalowych, które wyróżniają się plecioną budową. Drut jest wtedy przeplatany, dając siatkę o oczkach w kształcie rombów.

Siatki plecione są oferowane w różnych wariantach wielkości oczek oraz średnic drutu, a także w różnych wysokościach, co pozwala na dostosowanie ich do konkretnego miejsca montażu oraz oczekiwanej wytrzymałości i poziomu ochrony.

Do najważniejszych zalet siatek plecionych zaliczane są przede wszystkim ich przystępna cena i wysoka trwałość. Również mają one szerokie zastosowanie.

Rodzaje siatek plecionych

Do kategorii siatek plecionych zaliczane są różne rodzaje materiałów, dlatego przed zdecydowaniem się na ich zakup warto zastanowić się nad ich wariantem.

Pod kątem wykończenia siatki plecione można podzielić na ocynkowane oraz powlekane PCV. Siatki ocynkowane mają charakterystyczny kolor srebrny, z kolei siatki powlekane PCV są dostępne w różnych barwach, na przykład są to siatki zielone, brązowe, antracytowe.

Również siatki dzieli się pod względem rodzaju ich splotu. Splot może być prosty, czyli druty na górze i na dole siatki nie są zaginane. Splot może być też wiązany, dlatego druty są wtedy zaginane, co zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Zastosowanie siatki plecionej ogrodzeniowej

Siatka ogrodzeniowa jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu, który przeznaczony jest przede wszystkim do wykonania ogrodzeń. Również może być ona stosowana do przeprowadzenia wygrodzenia, na przykład klatkach, pomiędzy pomieszczeniami.

Siatka tego typu używana jest zarówno na posesjach prywatnych, jak i na terenach firm, obszarach publicznych, przemysłowych.

W przypadku montażu na terenach przy domu jednorodzinnym często używana jest do zabezpieczenia bocznych granic i tylnej granicy działki ze względu na niższe koszty.

Siatki plecione na wymiar

Gdy potrzebny jest materiał jak siatka pleciona producent – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-karbowane może również wykonać go na wymiar. To wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy w sprzedaży nie jest dostępna siatka o konkretnych parametrach technicznych.

Najczęściej siatki są zamawiane w konkretnych wymiarach, aby pasowały one do miejsca ich zamontowania. Producent może też wykonać je w różnych wariantach kolorystycznych innych niż te standardowe.