Torebki typu shopper czy shopperki są dzisiaj bardzo popularne. Sięga po nie wiele kobiet, które poszukują torebki dużej, ale jednocześnie eleganckiej. Jak wybrać najlepszą torebkę shopperkę? Kiedy warto ją nosić i z czym ją zestawiać? Zobacz nasze porady!

Shopperka – co to za torebka?

Torebka damska określana jako shopperka jest rodzajem dużej torby, która przypomina swoim fasonem siatkę na zakupy. Stąd też pochodzi jej angielska nazwa, która przyjęła się również w Polsce.

Shopperki mogą być wykonane z miękkiego materiału, na przykład z nieusztywnianej skóry ekologicznej lub naturalnej albo z tkaniny. Również w sprzedaży dostępne są modele z usztywnieniem.

Kształt shopperki może być zaokrąglony, ale również może mieć ona kształt prostokątny lub rozszerzać się do góry. Torebka ta zwykle jest zapinana za pomocą wewnętrznego zamka albo guzika. Z góry shopperka najczęściej wykończona jest dwoma uszami do trzymania jej w ręku. Niektóre modele mają dodawany pasek do noszenia jej na ramieniu.

Asortyment jest więc spory, dlatego wśród tak wielu modeli każda fanka dużych torebek może wybrać dla siebie coś ciekawego.

Kiedy warto sięgnąć po shopperkę?

Torebka shopperka jest doskonałym wyborem na wiele okazji. Może ona sprawdzić się zarówno dla kobiet lubiących eleganckie, jak i bardziej casualowe stylizacje.

Najczęściej shopperki wybierane są jako torebki do pracy albo na studia. Są duże, więc bez problemu pomieszczą wszystko, co trzeba mieć przy sobie, na przykład zeszyty, dokumenty, książki, kosmetyczkę, portfel czy drugie śniadanie.

Również shopperka może być świetną torbą na zakupy, w której można chować potrzebne przedmioty oraz kupione rzeczy.

Ponadto damska torebka shopperka może być też świetnym wyborem na wakacje. Sprawdzi się wtedy między innymi na plażę.

Jak wybrać najlepszą shopperkę dla siebie?

Torebka shopperka może być torebką na lata, jeżeli wybrana zostanie w wariancie zapewniającym jej odpowiednią trwałość i uniwersalne zastosowanie.

Obecnie bardzo popularna jest shopperka czarna – czerń powoduje, że można łatwo skomponować ją z wieloma stylizacjami w ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach. To powoduje, że może być ona najlepszą torebką na co dzień.

Również popularne kolory to nude, czyli beżowy, brązowy w różnych odcieniach, granatowy czy bordowy.

Aby shopperka była trwała, warto zdecydować się na model ze skóry naturalnej. Wprawdzie takie torebki są droższe, ale są bardzo trwałe i mogą wyglądać bardzo elegancko.

Dobrym wyborem, szczególnie na lato, będzie też torebka tkaninowa, która jest lekka i świetnie sprawdzi się podczas wojaży.