Silniki nowoczesnych samochodów to dość skomplikowane konstrukcje. Jeśli ulegną one awarii, nierzadko pojawia się potrzeba odessania paliwa bądź oleju ze zbiornika pojazdu. Dlatego też niezbędnym elementem wyposażenia warsztatów samochodowych zazwyczaj okazują się odpowiednio dobrane pompy. Chcesz poznać więcej informacji na temat wspomnianych akcesoriów i ich najważniejszych zalet? Koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł.

Pompy do paliwa – czym się charakteryzują?

Wysokiej jakości pompy do paliwa to akcesoria, które znajdują szerokie zastosowanie w warsztatach samochodowych. Za ich pomocą można na przykład efektywnie usunąć płyn ze zbiornika pojazdu przed przystąpieniem do wykonania czynności serwisowych. Artykuły oferowane przez firmy sprzedające wyposażenie warsztatu, takie jak TECHSUL, doskonale sprawdzają się również przy przepompowywaniu benzyny z jednego zbiornika do drugiego. Pompy do paliwa na ogół dzieli się na modele ręczne oraz elektryczne. Pierwsze z nich napędzane są siłą ludzkich mięśni. Uruchomienie drugich jest natomiast możliwe tylko po podłączeniu do źródła prądu. Pompki do paliwa znacznie usprawniają proces wymiany płynów eksploatacyjnych. Wielozadaniowe modele skutecznie odsysają ciecze o różnej gęstości i lepkości z rozmaitych zbiorników. Najwyższej klasy produkty odznaczają się solidnym wykonaniem, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwością obsługi.

Pompy do oleju – najważniejsze cechy

Na rynku dostępne są także różnego rodzaju pompy do oleju. Artykuły wykorzystywane powszechnie przy naprawach i pracach konserwacyjnych wykonywanych w obrębie układu olejowego na ogół odznaczają się solidną konstrukcją oraz wysoką wydajnością pracy. W praktyce wyróżnia się kilka rodzajów pomp do oleju. Są to kolejno:

  • modele ręczne – doskonale sprawdzające się w przydomowych garażach oraz małych warsztatach samochodowych;
  • modele elektryczne – świetnie nadające się do przepompowywania cieczy na większą salę; można ich z powodzeniem używać do odsysania różnych olejów silnikowych i napędowych;
  • modele pneumatyczne – napędzane za pomocą takich urządzeń, jak kompresor samochodowy; stosuje się je w zakładach przemysłowych.

Pompy do oleju cechuje funkcjonalność użytkowania. Niewielkie gabaryty akcesoriów sprawiają, że łatwiej je przenosić.