Szukasz sposobu na energooszczędne, przyjazne dla środowiska oraz bezobsługowe ogrzewanie domu jednorodzinnego? Poznaj bliżej technologię pomp ciepła, które wspomagane przez fotowoltaikę mogą być jeszcze tańsze w użytkowaniu!

Do czego służy pompa ciepła?

Pompy ciepła są urządzeniami, które pozwalają na ogrzewanie budynków za pomocą doprowadzania ciepła z zewnątrz do budynku. Pod kątem swojego działania porównywane są one do dużej lodówki.

Za pomocą pompy ciepła można ogrzewać budynki, wykorzystując do tego celu odnawialne źródła energii, czyli OZE. W zależności od rodzaju pompy ciepło może być pozyskiwane z gruntu albo z powietrza, dlatego wyróżnia się dwa typy urządzeń – pompy gruntowe oraz pompy powietrzne.

Pompa ciepła jest urządzeniem, które może posłużyć do ogrzewania całego domu jednorodzinnego. Doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, zapewniając domownikom maksymalny komfort.

Pompa ciepła – jak jest zasilana?

Aby korzystać z pompy ciepła, konieczne jest dostarczanie do niej energii elektrycznej. To powoduje, że do jej działania nie są potrzebne żadne inne źródła energii, w tym źródła konwencjonalne jak węgiel, gaz, pellet.

Jako że koszty energii elektrycznej stale rosną, montaż pompy ciepła warto rozważyć wraz z montażem paneli fotowoltaicznych, które przeznaczone są do produkcji energii elektrycznej z energii słonecznej docierającej na Ziemię ze Słońca.

Zamontowanie pompy ciepła wspieranej przez fotowoltaikę pozwala na uzyskanie jeszcze większych oszczędności, ponieważ pompa nie będzie wymagała wtedy pobierania energii z sieci. W efekcie powstaje energooszczędny duet, który pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania i dodatkowo zasilania domu prądem.

Jak zamontować pompę ciepła i fotowoltaikę?

Montaż fotowoltaiki oraz pompy ciepła najlepiej powierzyć jednej firmie, która będzie mogła wtedy kompleksowo zająć się wszystkimi czynnościami. Wykona niezbędne pomiary potrzebne do montażu urządzeń, dobierze odpowiednie komponenty, a następnie wykona ich fachowy montaż oraz uruchomienie.

Gdy planowany jest montaże urządzeń jak fotowoltaika oraz pompy ciepła Rybnik jest jednym z licznych miast, gdzie można aktualnie znaleźć firm świadczące usługi w tym właśnie zakresie.

Zdecydowanie się na firmę, która posiada duże doświadczenie oraz cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów, pozwala na otrzymanie kompleksowego wsparcia.

Gdy zatem szukasz sposobów na to, aby niedrogo ogrzewać swój dom, pomyśl o montażu udanego duetu – pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej, by zaoszczędzić jeszcze więcej!