Moda męska jesień-zima 2022/2023 to istny kalejdoskop tendencji, dekorów, motywów i przełamywania utartych schematów. Coś dla siebie znajdą więc zarówno amatorzy klasyki gatunku, jak również ci, którzy upatrują w tworzeniu stylizacji nonszalancji i eksperymentowania. Sprawdźmy więc, co przygotowali nadchodzące miesiące światowej sławy projektanci. Na jakie elementy garderoby zwrócić uwagę, aby stworzyć stylizację, która stanie się magnesem na spojrzenia przechodniów.

Trendy w modzie męskiej jesień-zima 2022/2023 – kolor czerwony w modzie

W najnowszych trendach w modzie męskiej bardzo istotne miejsce zajmuje czerwień. Pojawia się ona zarówno na kurtkach, jak i na marynarkach czy też płaszczach. Do tego dochodzi także stawianie na nią w stylizacjach casualowych – koszulach, spodniach czy też dodatkach i akcesoriach. Można śmiało powiedzieć, że czerwień jest bezapelacyjnym numerem jeden na pokazach mody czołowych projektantów. Dodaje energii do działania i sprawia, że można z jej pomocą stworzyć stylizację, która wpisze się zarówno w modę, jak i w przyciąganie spojrzeń.

Moda męska jesień-zima 2022/2023 – postaw na sportową elegancję

Sportowa elegancja, to jeden z najbardziej gorących trendów w modzie męskiej w sezonie jesień-zima 2022/2023. Projektanci stawiają na nią do tego stopnia, że potrafią przekonać do niej nawet najbardziej zatwardziałych amatorów klasyki gatunku. W wersji sportowej szyk przejawia się na przykład łączeniem marynarki oversize ze spodniami dresowymi. Te nadają dobrego tonu i jednocześnie wprowadzają do stylizacji lekką nutę nonszalancji. Nie bez znaczenia pozostaje także łączenie ze sportowym obuwiem. Będzie modnie, wygodnie i z eleganckim zacięciem.

Najnowsze trendy w modzie męskiej jesień-zima 2022/2023 – bomberka w roli głównej

Na pewno wielu z was oglądało amerykańskie komedie w których głównymi bohaterami byli studenci, mistrzowie koszykówki czy futbolu, którzy przechadzali się w towarzystwie pięknych koleżanek, które wzdychały na ich widok. Najczęściej byli ubrani w bomberki nadające im sportowego szyku i zacięcia. Tej jesieni można poczuć się jak jeden z nich, bo kurtki te są bardzo lansowane przez projektantów. Udowadniają, że można być modnym i jednocześnie nieco frywolnym. Bo kto mówi, że bomberka jest zarezerwowana tylko dla młodzieży, albo do stylizacji sportowych? Przecież moda jest po to, aby się nią bawić.