Jeansy męskie to popularne spodnie, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Dostępne są w różnych fasonach i stylach, które nadają się do pracy i do noszenia na co dzień. Problemem jest jednak to, że mężczyznom trudno jest wybrać te właściwe. Jakie jeansy warto mieć w swojej szafie? Odpowiadamy.

Jak dobrać rozmiar jeansów – modele dopasowane do sylwetki

Podczas zakupów spodni męskich, czy kiedykolwiek próbowałeś na sobie dziesiątkach par jeansów tylko po to, aby stwierdzić, że żaden z nich nie pasuje? Niestety nie ma uniwersalnego modelu – istnieje wiele różnych stylów i krojów spodni jeansowych męskich. Nawet jeśli istnieje kilka typów męskiej budowy ciała, dopasowanie odpowiedniej pary spodni nie jest proste. Co więcej, od kilku dobrych lat jeansy męskie są niezwykle popularne.

Na co zwracać uwagę przy zakupie jeansów męskich?

Kupując jeansy, zwróć uwagę, czy nie są zbyt obszerne w talii, bo ściąganie ich paskiem to jeden z najczęstszych błędów. Nadmiar materiału będzie się zbierał i tworzył drobne zmarszczki i fałdy. Mężczyźni zwykle kupują większy rozmiar dla większego komfortu, ale jest to błąd. Szczególnie w przypadku dżinsów zawierających elastan, ponieważ materiał będzie się rozdwajał.

Jak długie powinny być jeansy? Uznaje się, że im nogawka jest węższa, tym spodnie powinny być krótsze. Aby dobrać optymalną długość spodni, najlepiej zmierzyć interesujący nas fason do butów, z którymi będziemy je nosić. Szersze nogawki powinny delikatnie opadać na buty, natomiast wąskie sięgać za kostkę (np. jeansy slim fit męskie). Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić dłuższe spodnie i ewentualnie oddać je do krawca.

Czy skład materiału jeansów ma znaczenie?

Na rynku istnieją dwie odmiany jeansów: te wykonane z czystej bawełny oraz te z niewielką ilością elastanu. Osoby, które lubią często pozostawać aktywne fizycznie, nie powinny nosić spodni z materiału w 100% bawełnianego, ponieważ są one dość sztywne, nie rozciągają się. Aby zwiększyć komfort noszenia spodni, dodaje się do nich elastan, który zwiększa zakres ruchu. Jeśli w materiale zastosowano dużo elastanu, będzie on znacznie bardziej rozciągliwy. Ilość elastanu waha się od 1 do 3 procent w różnych materiałach. Z kolei nadmiar elastanu sprawi, że materiał będzie wyglądał jak legginsy, a nie jak jeansy.