Wyposażenie szafy wnękowej bywa wymagającym zadaniem. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że potrzebne są głównie półki i drążki do wieszania ubrań. Prawda jest jednak taka, że naprawdę mądre zagospodarowanie całej przestrzeni wymaga zastosowania także szeregu innych akcesoriów. Dowiedz się, jakie elementy wyposażenia szaf wnękowych stanowią niezbędne minimum.

Wyposażenie szaf wnękowych – półki, kosze, szuflady

W szafach wnękowych przeznaczanych na garderobę powinno się część miejsca przeznaczyć na kładzenie złożonych ubrań. Wśród najbardziej praktycznych elementów wyposażenia można wyliczyć:

  • półki,
  • szuflady,
  • kosze.

Niewielkie elementy garderoby, np. bieliznę albo podkoszulki, często zdecydowanie wygodniej jest trzymać w koszach albo w szufladach niż kłaść na półkach. System szuflad jest o tyle wygodny, że ułatwia obejrzenie wszystkiego, co w nich jest i łatwe wydostanie tego, czego się szukało. Z półkami jest trudniej, bo jeśli są głębokie, trudno dojrzeć rzeczy znajdujące się z tyłu, a wydostanie ich, mogą utrudniać rzeczy ułożone z przodu. Szuflady zarówno pełne, jak i postaci koszy, stanowią więc bardzo praktyczne wyposażenie szaf wnękowych.

Co ma wisieć…, to się nie pogniecie – drążki na ubrania

Kolejne ważne akcesoria do szaf wnękowych to drążki na ubrania. Kupując je, warto pamiętać, że niektóre ubrania – np. sukienki albo płaszcze – są dłuższe od innych i wymagają większej ilości miejsca.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem stosowanym w szafach wnękowych są systemy drążków opuszczanych, czyli tzw. pantografy. Dzięki nim nawet dziecko jest w stanie zdjąć rzecz powieszoną tuż pod sufitem. Stosowanie takich udogodnień podnosi nie tylko komfort korzystania z szafy, ale też poziom bezpieczeństwa domowników. Tego rodzaju akcesoria do szaf wnękowych znajdziesz np. w firmie Abro Akcesoria Meblowe.

Drobne akcesoria do szaf wnękowych

Szafy wnękowe mogą być różnie wykorzystywane. Wśród akcesoriów najczęściej używanych do ich wyposażenia można wymienić:

  • kosze cargo i sortowniki,
  • odbojniki silikonowe,
  • okucia,
  • oświetlenie LED,
  • półki na buty.

Akcesoria do szaf wnękowych powinny być zawsze dobrane do indywidualnych potrzeb ich użytkowników. Pamiętaj też, że warto inwestować w elementy trwałe i estetyczne. Takie na lata.