Naprawa samochodu w warsztacie nie może odbyć się bez ubrudzenia rąk. Brud z olejów, czy smarów trudno zmyć przy pomocy wody i tradycyjnego mydła. Z tego względu na wyposażeniu każdego profesjonalnego warsztatu znajdują się specjalne pasty do mycia rąk, które radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami. Do wyboru jest wiele rodzajów past myjących. Warto poznać, do czego poszczególne z nich sprawdzą się najlepiej.

Jak zadbać o dłonie podczas pracy w warsztacie?

Praca mechanika samochodowego odbywa się w takich warunkach, które negatywnie mogą wpływać na skórę dłoni. Dlatego warto o ręce zadbać dodatkowo. W tym celu sprawdzą się rękawice ochronne robocze. Ochronią dłonie nie tylko przed trudnymi zabrudzeniami ze smarów, olejów i innych substancji, ale dodatkowo rękawice zabezpieczą przed skaleczeniem oraz uszkodzeniami palców. Rękawice ochronne dostępne są w kilku wariantach. Można wybierać spośród tych grubszych, jak i cienkich i bardziej dopasowanych do dłoni. Ponadto ważne jest, aby po każdej zakończonej pracy mimo stosowania rękawic, umyć dokładnie ręce. Pamiętajmy, aby nie dopuszczać do zaschnięcia zabrudzeń i ich głębokiego wniknięcia w skórę.

Pasty BHP – czym się charakteryzują?

Jeśli podczas naprawy nie można użyć rękawic ochronnych, to zabrudzenia dłoni będą znacznie trudniejsze do usunięcia. W takim wypadku warto pamiętać o umyciu rąk specjalną pastą do mycia. Jej skład jest dokładnie opracowany, tak, że substancje wnikają w głąb skóry usuwając zabrudzenia oraz jednocześnie dbając o nawilżenie skóry. Dodatkowo pasty do mycia rąk zawierają substancje ścierające, które doskonale radzą sobie z usunięciem oleju, smaru, sadzy, czy innych uporczywych zabrudzeń. Dodatkowo pasty tego rodzaju są bardzo proste w użytkowaniu. W starczy niewielką ilość nanieść na dłonie i pocierać. W przypadku bardzo trudnych zabrudzeń czynność tą należy powtórzyć kilka razy. Następnie pastę należy spłukać i osuszyć ręce. Jest to wygodna i skuteczna forma pozwalająca zadbać o higienę rąk w każdym warsztacie samochodowym.

Emulsje i inne środki do mycia rąk – czy warto?

Poza tradycyjnymi pastami do mycia rąk można skorzystać ze specjalnych emulsji do mycia bądź ręczników i suchej pianki. Ich skład często jest podobny do past BHP, a główna różnica to sposób ich użytkowania. Jeśli zależy nam na skuteczności i bezpieczeństwie środków do mycia rąk, to zwracajmy uwagę na ich skład, aby zawierały substancje nie tylko silnie czyszczące, ale też bezpieczne dla naszej skóry. Szeroki asortyment sprawdzonej i skutecznej chemii do mycia rąk oferuje sklep motoryzacyjny Rozruch. Sklep prowadzi wysyłkę produktów na terenie całego kraju.