Wybór odpowiedniego materaca na ból pleców ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego ułożenia kręgosłupa, złagodzenia nadmiernego nacisku i dobrego snu. Jakie materace są często zalecane dla osób cierpiących na ból pleców?

Dobry materac na kręgosłup – czym powinien się cechować?

Materac wspierający kręgosłup musi cechować się odpowiednią sprężystością, by redukować nadmierny nacisk wywołany na ciało podczas snu. Dzięki temu nie prowadzi on do bólów pleców i mięśni. Dobry materac na kręgosłup powinien mieć też właściwą twardość. Najczęściej kupowane są materace średnio-twarde. Zapewniają równowagę pomiędzy wsparciem a komfortem, pomagając w utrzymaniu prawidłowego ułożenia kręgosłupa. Warto jednak wskazać, że u niektórych osób mogą być dobre miękkie albo materace Kołobrzeg zależnie od ich wagi i preferencji. Dodatkowo materac powinien spełniać indywidualne oczekiwania, na przykład powinien być hipoalergiczny, aby zapobiegać alergiom.

Materac na kręgosłup – jaki materiał wybrać?

Najczęściej polecane są materace z poniższych materiałów:

  • Materace z pianki z pamięcią kształtu Visco, memory – dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając doskonałe wsparcie i redukcję nacisku.
  • Materace lateksowe – zapewniają naturalne i elastyczne odczucie. Gwarantują dobre wsparcie i są znane ze swojej trwałości.
  • Materace kieszeniowe – łączą sprężyny kieszeniowe z pianką z pamięcią kształtu lub warstwami lateksu.

Pozycja do spania a materac – co wybrać?

Dobry materac można również dostosować do swojej spania. Zalecane są wtedy poniższe rodzaje materaców:

  • Osoby śpiące na plecach – średnio-twardy materac jest zazwyczaj odpowiedni dla osób śpiących na plecach, wspierając naturalną krzywiznę kręgosłupa.
  • Osoby śpiące na boku – mogą skorzystać z nieco bardziej miękkiego materaca, który amortyzuje ramiona i biodra.
  • Osoby śpiące na brzuchu – materace średnio twarde i twarde są najwygodniejsze dla utrzymania kręgosłupa we właściwej pozycji.

Materac na bolące plecy – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając odpowiednie materace Kołobrzeg czy w innym mieście, warto także uwzględnić poniższe kwestie:

Okres próbny

Szukaj materacy z długim okresem próbnym. Dzięki temu możesz przetestować materac w domu i zwrócić go, jeśli nie spełnia Twoich potrzeb w zakresie komfortu.

Materac nawierzchniowy

Dobrym pomysłem może być dodanie nakładki na materac, aby zwiększyć komfort lub dostosować twardość istniejącego materaca. Nie ma wtedy potrzeby kupowania nowego standardowego materaca.

Regulowany stelaż do łóżka

Stelaż z regulacją do łóżka może zwiększyć komfort osób cierpiących na ból pleców, umożliwiając im znalezienie najodpowiedniejszej pozycji do spania.