Markizy montowane na balkonie zabezpieczają przed słońcem, deszczem i zapewniają komfortowy wypoczynek na zewnątrz. Aby korzystanie z nich było jeszcze wygodniejsze, warto zdecydować się na markizy elektryczne. Jak dokładnie działają i jakie są ich najważniejsze zalety?

Dlaczego warto zdecydować się na markizy balkonowe?

Gdy balkon nie jest osłonięty za pomocą zadaszenia, wtedy korzystanie z niego może być mało komfortowe w trakcie upalnego lata lub też podczas opadów. Żeby uzyskać odpowiednią ochronę przed promieniami słońca lub deszczem, warto zdecydować się na zamontowanie markiz balkonowych.

Markiza balkonowa, która zbudowana jest z ramy oraz z naciągniętej na nią tkaniny, pozwala na uzyskanie dokładnej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i powoduje, że korzystanie z balkonu staje się jeszcze wygodniejsze.

Dodatkowo markizy balkonowe pozwalają na nadanie balkonom atrakcyjnego wyglądu. Różne warianty kolorystyczne tkanin umożliwiają wtedy dobranie właściwego rodzaju do architektury budynku. Do wyboru są klasyczne tkaniny jednokolorowe, na przykład w odcieniach białym, beżowym, jasnoszarym. Również popularne są tkaniny w pasy, na przykład w pasy biało-granatowe albo biało-żółte. Asortyment materiałów jest więc spory.

Sterowanie markizami balkonowymi

Markiza balkonowa może być sterowana na dwa sposoby – ręcznie lub elektrycznie. Na jaki wariant warto się zdecydować?

Ręcznie sterowane markizy wymagają obsługi za pomocą korbki lub innego systemu, który powoduje rozwinięcie i zwinięcie markizy. Z kolei markiza balkonowa elektryczna nie wymaga ręcznej obsługi, ponieważ w jej przypadku wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk zamontowany na ścianie albo też na pilocie.

Wobec tego wtedy, gdy celem jest wygodniejsze korzystanie z markizy, warto zdecydować się na model sterowany elektrycznie. Jest on wyposażony w specjalny rodzaj napędu zasilanego prądem, który pozwala na łatwe korzystanie z tego typu osłony. Do montażu takiej rolety trzeba wtedy wykonać odpowiednie podłączenie jej do instalacji elektrycznej w budynku.

Gdzie zamówić markizę na balkon ze sterowaniem elektrycznym?

Obecnie markiza balkonowa elektryczna może być zamówiona w wielu firmach, które specjalizują się realizacji osłon na wymiar. Mogą one wtedy przygotować odpowiednią osłonę zgodnie z życzeniami klienta.

Warto zapoznać się z różnymi ofertami firm, które wykonują markizy balkonowe. Więcej informacji można znaleźć na ich stronach internetowych, gdzie dostępne są również dokładne oferty oraz materiały, które używane są do ich wykonania.