Kapryśna pogoda wymaga od każdej z nas, bycia przygotowaną na każdą okazję. Szczególnie wymagający jest okres przejściowy, między zimą a wiosną. To prawdziwe wyzwanie, znaleźć pełno zadaniową kurtkę, która sprosta każdym warunkom. Przejściówka to taka kurtka, która zapewni ochronę przed niskimi temperaturami, ale również nie przegrzeje. O tym jak wybrać kurtkę przejściową — w dalszej części artykułu. 

Kurtka przejściowa damska – jak ją wybrać?

Nie jest to niespodzianka — podczas wyboru przyświecać powinna zasada, że kurtka ma być zgodna z naszym stylem ubierania się. Lekka kurtka przejściowa damska powinna również korespondować z typem naszej urody, jej kolor powinien współgrać z kolorami naszych oczu i włosów.

W przypadku, gdy nie mamy żadnych preferencji, warto postawić na tak zwany „pewniak”, czyli czerń. To uniwersalny kolor, w którym niemal każdy czuje się dobrze. Poza rodzajem i kolorem uwagę skupić należy na fasonie przejściówki. Na przykład posiadaczki figury typu gruszka powinny zrezygnować z krótkich kurtek — uwypuklą one jedynie, to co z reguły chcemy zamaskować.

Kurtki parki przejściowe — damskie

Pikowane parki cieszą się ogromną popularnością. Inspirowane brytyjską, francuską arystokracją są jednocześnie minimalistyczne i na tyle elastyczne, by wystylizować je w dowolny sposób. Są lekkie, praktyczne i bardzo często wodoodporne. Rynek oferuje również dwuwarstwowe parki, które posiadają zatrzaski lub zamki, by móc sprawnie je łączyć lub rozdzielać.

Zamiast kupować cienkie kurtki wiosenne, w cieplejsze dni można korzystać z jednej warstwy — jako marynarki, a w te bardziej chłodne, łączyć dwie warstwy i nosić razem. Tego typu okrycia sprawdzą się zarówno podczas codziennych wyjść, jak i bardziej eleganckich, na przykład do pracy biurowej. Co więcej, łatwo łączyć je z różnego rodzaju obuwiem, wyglądają świetnie z długimi kozakami, sztybletami oraz mokasynami. Jak nosić lekką kurtkę przejściową damską przeczytasz na: https://szafa.pl/porady/307-jak-nosic-lekka-kurtke-przejsciowa-damska-polecane-stylizacje.html.

Przejściowa kurtka puchowa

Całkowitym przeciwieństwem pikowanych kurtek są przejściowe kurtki puchowe. Są one znacznie grubsze i cieplejsze. Sprawdzą się w garderobie tych, gdzie przeważają sportowe ubrania. Idealnie łączą się z trampkami na platformie i dżinsami. Przejściowa kurtka puchowa jest zdecydowanie idealnym wyborem dla kobiet uprawiających aktywny styl życia.

Będą idealne podczas wyjścia na miasto, ale również na rower czy spacer. Z tych względów są one najczęściej wyjątkowo praktyczne — wyposażone w przydatne schowki, kieszenie, nierzadko również ciepły kaptur. Tego typu przejściówki występują w różnych modelach i wersjach kolorystycznych, dlatego niemal każdy może liczyć na zakup maksymalnie zgodny z oczekiwaniami i preferencjami.

Elegancka kurtka na okres przejściowy

Typowo elegancka wiosenna przejściowa to klasyczny londyński trencz. Takie płaszcze nie są co prawda wodoodporne, ale gwarantują elegancką stylizację kobiety z klasą. Pasują do szpilek, jak również płaskich mokasynów czy wysokich półbutów. Jednocześnie mogą być wyposażone w ciepłą podpinkę, by bardziej chronić przed niskimi temperaturami.