Taśmy do zaklejania woreczków foliowych pozwalają zabezpieczyć przechowywaną zawartość. Wykonane są z kauczuku, akrylu, PCV, papieru czy tzw. HotMelt. Taśmy te wyróżniają się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi i klejącymi. Mogą być stosowane zarówno do pakowania ręcznego, jak i automatycznego. Czym się wyróżniają?

Taśmy pakowe ręczne do woreczków foliowych – czym się wyróżniają?

Taśmy pakowe ręczne pozwalają skutecznie zaklejać woreczki foliowe. To najbardziej popularna forma zabezpieczania wielu towarów. Różnorodność zastosowanych klejów i konfiguracji produktów sprawia, że taśmy dają nieograniczone możliwości zastosowań. Wyróżniają się dodatkowo doskonałą kleistością i rozciągliwością, dzięki czemu nadają się do wszelkich produktów. Produkty odporne są na zrywanie i niskie czy wysokie temperatury. Dostępne są m.in. taśmy akrylowe, kauczukowe, HotMelt, PVC oraz papierowe. Bez względu jednak na wybór producent taśm klejących pozwala dobrać najbardziej odpowiedni produkt.

Taśmy pakowe maszynowe – czym się wyróżniają

Do zaklejania woreczków foliowych stosuje się taśmy pakowe maszynowe. Tego typu produkty wyróżniają się wytrzymałością i doskonałą przyczepnością, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu sektorach. Za pomocą specjalnych urządzeń do aplikacji takich taśm, pakowanie wszelkich towarów staje się znacznie prostsze i efektywne. Nowoczesne podajniki w znacznym stopniu zwiększają komfort i wydajność pracy, a czas potrzebny do wykonywania analogicznych zadań za pomocą podajnika skraca się nawet do połowy! Takie produkty proponuje m.in. producent taśm samoprzylepnych i folii Total Market, który dba o różnorodność asortymentu.

Taśmy do zaklejania woreczków foliowych – jakie mają zalety?

Taśmy do zaklejania woreczków foliowych to przede wszystkim wytrzymałe, mocne i odporne na wilgoć produkty. Materiał, z którego powstają jest odporny na rozerwania, naciągnięcia czy stosowanie dużego nacisku. Raz zaklejony woreczek z pewnością będzie trwale zamknięty aż do chwili, gdy postanowi się taśmę przeciąć czy odkleić. Nie ma obawy, że coś po drodze się odklei czy wysypie. Klej, który pokrywa taśmę do woreczków, nie poddaje się działaniu wody. Jest odporny na działanie wysokiej i niskiej temperatury.