W obecnych czasach, podczas prac remontowych zwraca się uwagę na najmniejsze detale – również, jeżeli chodzi o wykończenie. Nic więc dziwnego, że w wielu domach goszczą listwy wykończeniowe.

Listwy wykończeniowe do paneli – funkcjonalny dodatek do wielu domów

Jeżeli ktoś zdecyduje się na panele trójwymiarowe na ścianę, będzie miał zapewniony niezwykle estetyczny dodatek, który zrobi imponujące wrażenie. Nawet na gościach, jacy będą mieli szansę tam wejść.

Jakie jednak funkcje mogą pełnić listwy wykończeniowe do paneli? To dzięki nim można zamaskować kable, jakie biegną po różnych pomieszczeniach. Ich widok nie jest zbyt estetyczny. Lepiej więc przykryć je listwą, dzięki czemu nawet podłoga będzie się pięknie prezentować. Nie można również zapomnieć o tym, że takie listwy są doskonałą ochroną na ścianę. Podczas sprzątania, kiedy to często nieumyślne uderza się o ścianę, powoduje się jej uszkodzenie. Listwy na pewno pomogą temu zapobiegać, dlatego warto je zastosować.

Listwy wykończeniowe do paneli – co mają wspólnego z dylatacją?

Nie każdy może zdaje sobie z tego sprawę, ale to listwy wykończeniowe do paneli świetnie przykrywają dziurę dylatacyjna. Co to jest dylatacja? Jest to szczelina, która jest celowo pozostawiona wokół całego pomieszczenia na styku podłogi i ścian. To dzięki niej podłoga się nie wybrzusza pod wpływem działania wilgoci. Funkcje takiej szczeliny są różne. Jednak nie o tym będzie mowa, a o tym, że i taką szczelinę można zamaskować przy pomocy solidnych listew.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby listwy wykończeniowe do paneli dopasować. Tak, aby całość stworzyła estetyczne wykończenie. Podobnie wybiera się panele trójwymiarowe na ścianę. Dopasowując wszystko do siebie. W sklepach bez trudu można znaleźć różnego rodzaju materiały budowlane. Nie są one drogie, a do tego są łatwe w montażu. Każdy będzie w stanie samodzielne sobie z nimi poradzić. Warto więc korzystać z tego, tworząc atrakcyjne domowe wnętrza.