Zamówienie kontenera na gruz jest bardzo popularnym rozwiązaniem w trakcie prac budowlanych, wyburzeniowych czy remontowych. W jaki sposób zamówić kontener? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Dlaczego warto zamówić kontener na gruz?

Kontener na gruz pozwala na łatwe i szybkie pozbycie się pozostałości po prowadzonych pracach, na przykład gruzu ceglanego, betonowego czy zmieszanego. Można umieszczać go wtedy w kontenerze na bieżąco, aby nie zanieczyścić podwórka.

Zamówienie kontenera jest dobrym wyborem wtedy, gdy zamierza się dokonać wyburzenia, ale także wtedy, gdy planuje się prace remontowe lub budowlane, podczas których także powstaje gruz. Wtedy można pozbyć się go bardzo łatwo i szybko, co powoduje, że jest to popularna usługa.

Gdy chcesz zamówić kontener na gruz Katowice gruzman.pl to jedna z firm specjalizujących się w ich wynajmie wraz z wywozem gruzu.

Zamówienie kontenera na gruz – krok po kroku

Aby zamówić kontener na gruz, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Sprawdź, w jaki sposób zamówić kontener na gruz krok po kroku:

1. Oszacuj rodzaj oraz ilość gruzu

Zanim zdecydujemy się na kontakt z firmą komunalną dostarczającą kontenery na gruz, powinniśmy oszacować rodzaj oraz ilość odpadów, jakie chcemy wywieźć.

Firma będzie chciała, aby przekazać jej informacje dotyczące orientacyjnej objętości odpadów, co przekłada się na pojemność kontenera. Także należy wskazać, czy gruz będzie zmieszany czy czysty, co natomiast wpływa na koszt jego wywozu.

2. Wybierz firmę

Na rynku działa wiele firm komunalnych zajmujących się wywozem gruzu przez wynajem kontenerów. Warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie pod kątem ceny, warunków.

3. Zamów kontener

Kolejny etap to zamówienie kontenera. W trakcie składania dyspozycji trzeba będzie pamiętać o tym, by wskazać na pojemność kontenera, rodzaj gruzu oraz adres, pod który kontener ma być przekazany. Należy także wskazać na orientacyjny czas wynajmu.

4. Przygotuj miejsce pod kontener

Warto pamiętać o tym, żeby przygotować odpowiednie miejsce do ustawienia kontenera. Kierowca samochodu z kontenerem powinien móc podjechać na miejsce bez problemu, a kontener powinien być umieszczony na utwardzonej powierzchni.

Gdy kontener ma być postawiony w przestrzeni publicznej, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na jego umieszczenie.

5. Korzystaj z kontenera

Kontener zostanie podstawiony w wyznaczonym czasie pod wskazany adres. Po jego zapełnieniu albo po zakończeniu umowy kierowca przyjedzie na miejsce i odbierze go razem z zawartością.