Prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem na wysyłanie paczek jest skorzystanie z usług firm kurierskich. Wynika to między innymi z atrakcyjnej ceny wysyłki oraz szybkości dostarczenia produktu do odbiorcy. Przekonaj się, jak jeszcze bardziej zmniejszyć koszty dostawy!

Jak tanio nadać paczkę kurierem?

Wiele firm kurierskich ma w swojej ofercie tanie wysyłki paczek. Bardzo często te usługi obejmują nadawanie paczek nie tylko w tradycyjnych punktach nadań, ale też online. Wiąże się to z możliwością skorzystania z niskich cen za dostawę paczki. Warto korzystać przy tym ze sprawdzonych firm kurierskich, aby mieć pewność, że przesyłka bezpiecznie dotrze do odbiorcy.

Jedną z takich możliwości jest wysyłanie paczek za pomocą Paczkomatów® firmy InPost. Nadawanie paczek za ich pomocą jest bardzo proste. Możesz to zrobić zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji InPost. Wystarczy wybrać opcję nadania przesyłki w Paczkomacie®, a następnie ustalić sposób jej odbioru od nadawcy. Najtańszy sposób dostawy oferowany na stronie InPost to koszt 12,99 zł za małą paczkę, 13,99 zł za średnią oraz 15,49 zł za dużą.

Jak zminimalizować koszty dostawy?

Dostawy paczek możesz zoptymalizować jeszcze skuteczniej. Jak to zrobić? Jeżeli prowadzisz sklep online i wysyłasz sporo paczek, warto zastanowić się nad podpisaniem umowy z firmą kurierską. Jest to jeden ze sposobów, który pozwoli Ci zaoszczędzić na wysyłce przesyłek ze względu na specjalne oferty dla sprzedawców online. Więcej o sklepach internetowych i wysyłaniu paczek znajdziesz na https://postpolska.pl/kurier/.

Trzeba także pamiętać o prawidłowym zważeniu i zmierzeniu paczki. Czasami może się okazać, że jeden z wymiarów został przekroczony, co spowoduje naliczenie dodatkowych opłat. Przy prawidłowym wpisaniu rozmiarów przesyłki z pewnością ich unikniesz.

Oprócz tego warto też w odpowiedni sposób zapakować paczkę. Często za źle opakowaną przesyłkę naliczane są dodatkowe koszty. Jest to spowodowane tym, że po zapakowaniu paczka może mieć nieregularny kształt lub nie mieścić się w ustalonym przez przewoźnika gabarycie – za wszystko to trzeba będzie zapłacić. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy pakujemy coś jedynie w stretch lub standardową folię. Z tego też powodu najlepiej wysyłać swoje produkty zapakowane w kartony o regularnych kształtach. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie spotkają Cię żadne dodatkowe koszty – pozwoli to ograniczyć cenę dostawy do niezbędnego minimum.

Sposobem na zmniejszenie kosztów dostawy jest także skorzystanie z internetowych porównywarek cen wysyłki w firmach kurierskich. Wystarczy wpisać wymiary paczki i jej wagę, a strona zaproponuje nawet kilkanaście możliwości wysyłki paczki. Możesz dzięki temu wybrać taki sposób dostawy, który będzie Ci najbardziej odpowiadał – także pod względem kosztów. Oprócz tego podczas porównywania ofert różnych firm kurierskich zwracaj uwagę na to, od czego zależy cena. Może się okazać, że przykładowo Twoja mała paczka przekroczy wagę ustaloną w wybranym gabarycie, co spowoduje naliczenie dodatkowych kosztów. Możliwa jest też sytuacja odwrotna: wysyłka dużej, lekkiej paczki u niektórych przewoźników kosztuje zaskakująco niewiele.