Miasta w Polsce od dawna przechodzą swoją metamorfozę. Głównym celem władz miast jest stworzenie przyjaznego otoczenia dla swoich mieszkańców. Stąd pomysłowo zagospodarowane tereny zielone, ekologiczne środki transportu czy duży potencjał na rynku pracy. W którym z polskich miast żyje się najlepiej?

Rodacy zaczynają od cen mieszkań

Nierzadko to najpierw kierunek studiów determinuje miejsce, w którym już jako absolwent dorosły człowiek rozpocznie swoją karierę. Za centrum życia nie uznaje się wówczas rodzinnego domu, lecz miejsce, w którym jest praca, przyjaciele i perspektywa rozwoju.

Rynek nieruchomości w dużej mierze określa docelowe miejsce zamieszkania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji nabywca dokładnie rozezna się w tym czy to mieszkania na sprzedaż w Warszawie są najtańsze, czy może we Wrocławiu, Trójmieście lub Krakowie.

mieszkanie

Warszawa wygrywa w rankingach

Władze stolicy już nie raz udowadniali, że Warszawa jest najlepsza pod względem rozwoju społecznego. Wynagrodzenia brutto są tu najwyższe w całej Polsce i nie brakuje biurowców i korporacji, które oferują rozwój kariery w międzynarodowym środowisku. Wielokulturowość tego miasta jest ogromną zaletą, która nie tylko uczy dorosłych szacunku do innych nacji, ale i kształtuje osobowość najmłodszej części społeczeństwa.

Osoby planujące osiedlić się tu na stałe poszukują mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Oferta na rynku wtórny i pierwotnym jest niezwykle szeroka, a wciąż dochodzą do tego kolejne inwestycje.

Kraków i Poznań na równi

Romantyczne spacery po krakowskich uliczkach i najstarsza uczelnia w Polsce kontra Międzynarodowe Targi Poznańskie, szeroka oferta sportowa i lokalne przysmaki – trudno wyłonić zwycięzcę, dlatego oba te miasta znalazły się na podium tuż za stolicą. Pomimo że mieszkania na sprzedaż w Warszawie kuszą, by osiedlić się w niej na stałe, szerokie grono osób wybiera jedno ze wspomnianych wyżej dwóch miast.

Doskonała infrastruktura komunikacyjna, niski poziom bezrobocia, aspekty społeczne i ekonomiczne zdecydowanie przemawiają na korzyść krakowskich i poznańskich dzielnic.

Wrocław i Gdańsk

Oto miasta, które oferują nieustannie rozwijający się rynek pracy. Zarówno Gdańsk, jak i Wrocław charakteryzują się atrakcyjnością inwestycyjną, a rozwój gospodarczy jest tu na bardzo wysokim poziomie. Liczne wydarzenia kulturowe i biznesowe to domena tych dwóch miast. Wrocław i Gdańsk oferują jednak znacznie więcej. Bezcenne okazują się zapierające dech w piersiach widoki, urokliwe zakątki i możliwość zasmakowania orientalnych dań, których nie znajdzie się w mniejszych miastach.

Trudny wybór

Biorąc pod uwagę wszelkie aspekty zamieszkania, najlepszym miejscem nadal okazuje się Warszawa. Jest to miasto bezpieczne, czyste i bardzo dobrze skomunikowane. Jako jedno z niewielu odnotowuje dodatni przyrost naturalny. O życiu w stolicy pozytywnie wypowiadają się sami warszawiacy, chwaląc swoją przestrzeń za dobry stan gospodarki, intensywny rozwój społeczny oraz różnorodność, której można doświadczać w wielu dziedzinach.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.