Zakup pokrycia dachowego to niemałe wyzwanie. Inwestorzy często zastanawiają się, gdzie kupić dachówkę ceramiczną albo blachodachówkę, aby była trwała, a jednocześnie dostępna w atrakcyjnej cenie. W takich przypadkach warto zadać sobie pytanie, czy lepiej odwiedzić sklep, czy może hurtownię.

Czy w sklepie można kupić wysokiej jakości pokrycia dachowe?

Jednym z ważniejszych kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając pokrycia dachowe, jest ich jakość, która często nie idzie w parze z niską ceną. Wiele osób odwiedza supermarket, aby znaleźć jak najtańszą blachodachówkę czy dachówkę cementową. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Tani materiał kupiony w sklepie, który nie specjalizuje się w sprzedaży pokryć dachowych, najczęściej jest niższej jakości. Produkty dostępne w supermarketach są lżejsze i mają mniejszą gęstość.

W praktyce oznacza to, że będą bardziej narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz będą słabiej stabilizować budynek. W efekcie inwestor nie zaoszczędzi, ponieważ po krótkim czasie eksploatacji będzie musiał przeprowadzać kosztowne naprawy albo wymienić pokrycie. Ponadto w supermarkecie zwykle nie ma specjalisty, który mógłby odpowiedzieć na ewentualne pytania i doradzić, który produkt sprawdzi się najlepiej.

Dlaczego najlepiej kupować dachówki w hurtowni pokryć dachowych?

Wiemy już, że zakup gontów bitumicznych czy dachówki ceramicznej w sklepie nie jest najlepszym pomysłem. O to, gdzie lepiej się udać po materiały, zapytaliśmy specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który wyjaśnił:

– Najlepszym miejscem do zakupu dachówek jest sprawdzona hurtownia pokryć dachowych. To właśnie tutaj pracują osoby, które specjalizują się w sprzedaży takich produktów. Podczas wizyty można liczyć na profesjonalne wsparcie i otrzymanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Nasi specjaliści w pierwszej kolejności zbierają niezbędne informacje dotyczące więźby, jak i samego budynku czy oczekiwań klienta, a dopiero później poszukują materiału, który się najlepiej sprawdzi.

Warto również wspomnieć o tym, że w hurtowni pokryć dachowych znajdują się wyłącznie dobrej jakości produkty. Ponadto można tam kupić nie tylko dachówkę, ale również inne niezbędne do montażu elementy. Zakupy w sklepie często okazują się niekompletne i wymagają poszukiwania niektórych elementów w innych miejscach. Kupując pokrycia dachowe w hurtowni, również można liczyć na atrakcyjną cenę, która zwykle jest uzależniona od ilości potrzebnego materiału.