Skoki na trampolinie nie są przyjemnością zarezerwowaną wyłącznie dla dzieci. Skacząc na niej, można w szybki sposób zrzucić zbędne kilogramy, dotlenić organizm, a także zapewnić sobie chwile beztroskiego relaksu. Aby wspólna zabawa była w pełni bezpieczna dla zdrowia i życia użytkowników, warto zwrócić uwagę na atesty, które powinna posiadać. Tylko wtedy będziemy mogli beztrosko bawić się z naszymi pociechami.

Na co zwrócić uwagę kupując trampolinę?

Choć z trampoliny mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli, większość z nas decyduje się na jej zakup właśnie z myślą o najmłodszych. Wybierając trampolinę ogrodową, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Wybrany przez nas model powinien posiadać wzmocnioną konstrukcję, która uchroni nas i nasze dziecko przed wypadkiem.

Rurki, z których składa się szkielet urządzenia, powinien być wykonany z grubych, zespawanych ze sobą fragmentów stali. Dobrze, aby mata do skakania była wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne działanie warunków atmosferycznych i promieniowanie UV.

Sprężyny odpowiedzialne za elastyczność urządzenia muszą być wcześniej zahartowane i galwanizowane. Im większa liczba sprężyn, tym urządzenie lepiej znosi powstające na skutek skakania napięcia. Trampolina ogrodowa powinna mieć w komplecie specjalną siatkę ochronną wykonaną z tyrylenu, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem na podłoże.

Do wyboru mamy:

  • trampoliny z siatką;
  • trampoliny bez siatki;
  • trampoliny z siatką zewnętrzną – siatka rozwinięta jest po zewnętrznej stronie stelaża. Wadą może być możliwość uderzenia w ramy stelaża;
  • trampoliny z siatką wewnętrzną – siatka rozpięta jest po wewnętrznej stronie stelaża. W tym przypadku dzieci chronione są zarówno przed upadkiem z wysokości, jak i możliwością uderzenia w ramy stelaża.

Trampoliny ogrodowe – rozmiary

Rozmiar trampoliny jest bardzo ważny i powinien zostać dostosowany do potrzeb użytkownika. To od niego zależy bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Na rynku dostępnych jest kilka rozmiarów trampolin ogrodowych.

Najczęściej możemy kupić trampoliny o średnicy 183 cm, 244 cm, 305 cm oraz 427 cm. Jeśli w ogrodzie z urządzenia będzie korzystać jedna osoba, warto wybrać małą trampolinę dla dzieci, natomiast jeśli w tym samym czasie będzie z niej korzystać większa liczba osób, zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele o średnicy przekraczającej 3 metry. Jeśli interesuje Cię, jakie są ceny poszczególnych trampolin, zapoznaj się z tym artykułem: https://kb.pl/porady/ceny-trampolin-ogrodowych-od-czego-zaleza-_wp21/.

Co zyskujemy, kupując trampolinę?

Dzieci szybko uczą się poprzez zabawę. Skacząc na trampolinie, uczą się, jak ważny w życiu jest sport. Regularne skoki na trampolinie poprawiają ich koordynację ruchową i równowagę. Pomagają redukować wady postawy, poprawiają krążenie i wzmacniają mięśnie i ścięgna. Uczą dzielić się i ćwiczą cierpliwość dziecka.

Zastanawiając się jaką trampolinę wybrać warto postawić na sprawdzone modele posiadające certyfikat CE, który zaświadcza, że dany produkt spełnia standardy Unii Europejskiej, a także certyfikat bezpieczeństwa TUV i certyfikat GS.