Moda na życie z troską o środowisko naturalne nie przemija i nic nie wskazuje na to, aby mogło się to zmienić. Wprowadzenie do mieszkań stylu eko było więc jedynie formalnością i tak też się stało. Co oznacza ten styl, jak urządzić wnętrze w zgodzie z naturą przy jednoczesnym zachowaniu niebanalnego designu? Podpowiadamy.

Wnętrze blisko natury – wybieramy meble

Bardzo ważnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę urządzając wnętrze w stylu ekologicznym jest wybór odpowiednich mebli. W praktyce oznacza to, że powinny one zostać wykonane z naturalnych materiałów i to nie bez powodu. Po pierwsze, jest on po prostu łatwy do przetworzenia, a po drugie, prezentuje się bardzo stylowe. Tutaj można z powodzeniem postawić na drewno, albo także samodzielne wykonanie np. łóżka czy stolika kawowego z palet. Nie bez znaczenia pozostaje także dawanie meblom drugiego życia, a więc inwestowanie w używane. Niektóre z nich nawet nie wymagają renowacji – inne z kolei można przerobić na prawdziwe aranżacyjne perełki, które dodadzą wnętrzu charakteru.

Dodatki w stylu eko

Tutaj także warto jest stawiać na naturalne materiały. Jednym z nich jest na przykład szkło i mimo, że rozkłada się nawet 4 tysiące lat, jest ono bardzo przyjazne naturze. Powód? Z łatwością można je przetworzyć. Jest to materiał bardzo plastyczny, świetnie odnajduje się zarówno w salonie, jak i sypialni czy też kuchni. Można z jego pomocą stworzyć naprawdę ciekawe dekoracje. Warto także wykorzystać potencjał wełny, lnu czy eko bawełny. Materiały te świetnie będą prezentować się zarówno na oknie, jak i meblach. A może używane książki w domowej biblioteczce. Stawianie na te z drugiej ręki jest ostatnio szalenie modne. Nie tylko z uwagi na troskę o środowisko, ale także z punktu widzenia ekonomii. W dobrej klasy sklepach z książkami, takich jak na przykład https://skupszop.pl/ kupimy pozycje, ale również możemy sprzedać te, które już zalegają na naszych domowych półkach.

Kolory we wnętrzach w stylu eko

Kolorystyka wnętrz urządzonych w stylu eko jest przepiękna, ciepła i sprawiająca, że pomieszczenie nabiera ogromnej przytulności. Z powodzeniem można postawić na nieśmiertelną klasykę gatunku w postaci bieli, albo także bardzo modnej palety szarości. Mogą także wprowadzone zostać różne odcienie koloru zielonego, albo przywodzące na myśl niebo błękitu. Równie dobrze sprawdzą się brązy, beże oraz pastelowe róże. Wszystko zleży od tego, o jakim przeznaczeniu wnętrza mówimy. W każdym jednak można stworzyć atmosferę, która sprzyjać będzie przebywaniu w nim. kim przeznaczeniu wnętrza mówimy.